Connect with us

Świat

Kurczak Kristallnacht: KFC Niemcy przeprasza za „niedopuszczalną” reklamę związaną z rocznicą masakry

Published

on

Kurczak Kristallnacht: KFC Niemcy przeprasza za „niedopuszczalną” reklamę związaną z rocznicą masakry

KFC Niemcy przeprosiło po tym, jak „półautomatyczny” system powiadomień push reklamował „delikatny ser z chrupiącym kurczakiem” z okazji rocznicy żydowskiej masakry.

„Dzisiaj jest dzień pamięci Kryształowej Nocy! Podaruj sobie jeszcze bardziej delikatny ser na chrupiącym kurczaku. Teraz w KFCcheese!” zgodnie z wiadomością, według BBC.

Firma przeprosiła za „oczywiście zła, niewrażliwa i niedopuszczalna wiadomość9 listopada, w rocznicę Nocy Kryształowej, „Nocy tłuczonego szkła”, kiedy to nazistowska grupa paramilitarna dokonała zorganizowanej masakry ludności żydowskiej.

Nazwa pochodzi od następnego ranka, kiedy potłuczone szkło z rozbitych witryn żydowskich sklepów zaśmiecało ulice. A Szacuje się, że zginęło 91 Żydów Według Holocaust Memorial Day Trust zniszczono 267 synagog i splądrowano wiele firm.

ADIDAS Zrywa współpracę z Kanye West z powodu antysemickich komentarzy

KFC Germany stwierdziło w oświadczeniu, że wiadomość została wygenerowana w ramach „półzautomatyzowanego procesu tworzenia treści związanych z kalendarzami świąt narodowych”.

Zewnętrzna część restauracji Kentucky Fried Chicken jest widoczna w Dusseldorfie w Niemczech 5 lutego 2022 r. (Jeremy Moller/Getty Images/Getty Images)

„W tym przypadku nasz wewnętrzny proces przeglądu nie był właściwie przestrzegany, co skutkowało przekazaniem nieautoryzowanego powiadomienia” – czytamy w oświadczeniu.

NIKE ZAMKNIĘTY ZWIĄZEK Z KYRIEM IRVINGEM pośród kontrowersji antysemickich

Firma przeprosiła w ciągu godziny od powiadomienia push, mówiąc, że „szczerze przepraszamy” za „nieplanowaną, niewrażliwą i niedopuszczalną wiadomość”.

Daniel Sugarman, dyrektor do spraw publicznych w Radzie Żydów Brytyjskich, nazwał to przesłanie „absolutnie odrażającym”, podczas gdy Dalia Grinfeld, zastępca dyrektora do spraw europejskich w Lidze Przeciwko Zniesławieniu (ADL), napisała na Twitterze: „Wstydź się!”

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX BUSINESS

READ  W Rosji przetaczają się protesty poparcia dla uwięzionego lidera opozycji Nawalnego

Tak powiedziała w Bundestagu federalna minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser rocznicowa noc że pamięć „na zawsze pozostanie nocą wstydu dla naszego kraju”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *