Connect with us

Nauka

Kumar uhonorowany tytułem stypendysty prezydenta

Published

on

Sirohi Kumar
ZDJĘCIE DZIĘKI UPRZEJMOŚCI SIROHI KUMAR

BAR PORTO — Sirohi Kumar z Bar Harbor, starszy z Mount Desert Island High School, jest jednym z zaledwie dwóch uczniów szkół średnich w Maine i 161 w całym kraju, którzy zostali stypendystami prezydenta USA w 2022 roku.

„TENKomisja Białego Domu ds. Akademików Prezydenckichwybiera stypendystów każdego roku na podstawie ich sukcesów w nauce, doskonałości artystycznej lub technicznej, esejów, ocen szkolnych i transkrypcji, a także wykazanego zaangażowania w służbę społeczną i przywództwo” – według Departamentu Edukacji USA.

Kumar jest aktywistą na rzecz zmian klimatycznych i sprawiedliwości rasowej. Była członkiem założycielem lokalnej Koalicji Działań na Rzecz Pogotowia Klimatycznego, która napisała rezolucję o ogłoszeniu kryzysu klimatycznego w Bar Harbor. Rezolucja została przyjęta przez wyborców w 2019 r. Kumar był członkiem-założycielem miejskiej Grupy Zadaniowej ds. Pogotowia Klimatycznego.

Pełniła również funkcję prezesa MDI High School Eco Team, który był gorącym orędownikiem instalowania paneli słonecznych dostarczających energię elektryczną do szkoły.

W uznaniu jej działań na rzecz ochrony środowiska Kumar była jedną z sześciu studentów, które zdobyły nagrodę Brookie Awards 2020, przyznawaną młodym liderom środowiskowym z Maine. Nagrody są przyznawane przez NRCM Rising, program Rady Zasobów Naturalnych stanu Maine.

Latem 2020 roku Kumar był częścią małej grupy studentów, którzy utworzyli Kolektyw Sprawiedliwości Rasowej (RJC) na wyspie Mount Desert. Odegrała również kluczową rolę w tworzeniu grupy zadaniowej ds. zwalczania rasizmu w Regionalnym Systemie Szkolnym Mount Desert Island.

W uznaniu jej aktywizmu ekologicznego i antyrasizmu, Kumar była jedną z sześciu studentów z Maine, które zajęły drugie miejsce w konkursie John Lewis Youth Leadership Award 2021, przyznawanym przez sekretarza stanu Maine.

„Sirohi jest tak energicznym akademikiem i niesamowitym liderem, a co najważniejsze, po prostu niesamowitą osobą, która docenia ludzi, którzy pomogli jej po drodze” – powiedział dyrektor MDI High School Matt Haney. „Jest jedną z tych osób, które wiedzą, czego chce i wiedzą, jak najlepiej do tego podejść, a robi to z życzliwością, wdzięcznością i zaciekłą determinacją, aby osiągnąć wyznaczone cele. Jest także wielką orędowniczką praw człowieka.

Sirohi Kumar
ZDJĘCIE DZIĘKI UPRZEJMOŚCI SIROHI KUMAR

„Nie mogę się doczekać dnia, kiedy będę mógł powiedzieć, że ją spotkałem”.

Kumar spędził ostatnie dwa lata prowadząc badania w The Jackson Laboratory, gdzie kończy stypendium w laboratorium profesor Carol Bult.

„Sirohi jest utalentowaną uczoną i osobą, która bardzo troszczy się o swoją społeczność i wyraża tę troskę poprzez działanie”. powiedział Bult. „Ma umiejętności organizacyjne i przywódcze, które rzadko można znaleźć w kimś tak młodym.

„W pracy z nią w moim laboratorium podobało mi się to, że ma nieustraszoną ciekawość. Zadaje świetne pytania i nie poddaje się, gdy sprawy stają się trudne. Sirohi to młody człowiek, który daje mi nadzieję na naszą przyszłość”.

Pula stypendystów prezydenckich każdego roku obejmuje jedną młodzież i jedną młodzież z każdego stanu, Dystryktu Kolumbii, Portoryko i rodzin amerykańskich mieszkających za granicą, a także 15 osób do wyboru, 20 studentów kierunków artystycznych oraz 20 osób z wykształceniem zawodowym i technicznym.

Innym tegorocznym stypendystą prezydenta stanu Maine jest Brett Palmer z West Gardiner.

„Uczeni prezydenccy reprezentują to, co najlepsze w Ameryce i przypominają nam, że dzięki edukacji, nie ma ograniczeń co do tego, co nasi młodzi ludzie mogą osiągnąć” – powiedział amerykański sekretarz ds. edukacji Miguel Cardona.

„Zasłużony” Profesor

Każdy stypendysta prezydencki może nominować nauczyciela, który zostanie uznany za wyróżniającego się nauczyciela w programie Presidential Scholars. nominowany kumar

Nauczycielka przedmiotów ścisłych w liceum MDI Ruth Poland.

Haney powiedział o Polsce: „Ruth jest wspaniałym nauczycielem, wspaniałym liderem i niesamowitą osobą. Uczy wielu pierwszoroczniaków na ich pierwszych zajęciach z nauk ścisłych w liceum i zachowuje idealną równowagę między powitaniem ich z ciepłem i życzliwością, ale także z wysokimi oczekiwaniami i dużym wsparciem. Po prostu nie mogłeś prosić o lepszy start w liceum.

W Polsce prowadzi również zajęcia na zaawansowanym kursie nauk o środowisku.

„To kurs z wielkimi oczekiwaniami i wielkim ryzykiem, oczywiście w związku z kryzysem klimatycznym, w którym się znajdujemy” – powiedział Haney. „Bardzo ważne jest, aby nasi uczniowie zrozumieli to, kiedy kończą szkołę średnią”.

Polska jest także liderem wydziałowym szkolnego Zespołu Eko.

„To ogromna grupa studentów, którzy wykonują naprawdę wpływową pracę” — powiedział Haney.

drewniana miotła

Dick Broom obejmuje miasta Mount Desert i Southwest Harbor, Mount Desert Island High School, a także zarząd szkoły i biuro kuratora. Lubi spacerować swoim golden retrieverem i znajdować dla niej nowe miejsca do pływania. [email protected]

drewniana miotła

READ  Europa wita uchodźców z Ukrainy – inni, mniej
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.