Connect with us

Zabawa

Książę William odbywa niespodziewaną podróż do Polski, aby „spojrzeć w oczy kibicom Ukrainy” – Entertainment News

Published

on

Książę William odbywa niespodziewaną podróż do Polski, aby „spojrzeć w oczy kibicom Ukrainy” – Entertainment News

Podróż Wilhelma do Polski

BANG Showbiz – | Historia: 417423

Książę William odbył niespodziewaną podróż do Polski, aby „spojrzeć ludziom w oczy” i podziękować im za wsparcie sąsiedniej Ukrainy w wojnie z Rosją.

Książę Walii spędza środowe popołudnie z żołnierzami z Polski i Wielkiej Brytanii, którzy pomagają szkolić siły ukraińskie, po czym udaje się do Warszawy, aby spotkać się z niektórymi z 300 ukraińskich kobiet i dzieci przebywających obecnie w przebudowanym biurowcu.

Rzecznik powiedział magazynowi People: „Chciał spojrzeć Polakom w oczy i podziękować im za wszystko, co zrobili. To jest główne przesłanie, jakie przekazał polskiej i brytyjskiej armii”.

Książę powiedział brytyjskim żołnierzom: „Dziękuję za przyjęcie mnie dzisiaj. Chciałem po prostu przyjść tutaj osobiście, aby podziękować za wszystko, co robicie – zapewnianie wszystkim bezpieczeństwa i pilnowanie tego, co się dzieje.

„Wielkie dzięki za to, co robisz każdego dnia.

„Wiem, że niektórzy z was zbliżają się do końca swojego pobytu tutaj. Więc oczekuj trochę „R and R”, kiedy wrócisz do domu. Wykonujecie tutaj naprawdę ważną pracę, a obrona naszych wolności jest naprawdę ważna i wszyscy w domu udzielają wam gruntownego wsparcia. I wszystko, co robicie z Polakami i naszymi polskimi kolegami, aby zapewnić, że bezpieczeństwo jest naprawdę ważne. Miło mi cię poznać i powodzenia”.

William – który ma dzieci księcia Jerzego i Ludwika (9 i 4 lata) oraz siedmioletnią księżniczkę Charlotte z żoną Catherine, księżną Walii – powiedział mieszkańcom Warszawy, że powrót do Polski po raz pierwszy od 2017 roku był „fantastyczny”.

Powiedział: „Nasze narody mają silne więzi. Kiedy będziemy razem pracować na rzecz narodu ukraińskiego i jego wolności, które są również naszymi i waszymi wolnościami, więzi te zostaną jeszcze bardziej wzmocnione.

READ  Portfolio Entertainment rozwija się w branży dystrybucji

„Jestem tutaj, ponieważ chcę osobiście podziękować polskim i brytyjskim żołnierzom współpracującym w ścisłym i żywotnym partnerstwie. Chcę również złożyć hołd inspirującemu człowieczeństwu narodu polskiego. Otworzyliście wasze serca i domy”.

W czwartek (23.03.23) książę odwiedzi Grób Nieznanego Żołnierza, aby złożyć hołd poległym w kraju przed spotkaniem z prezydentem RP Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim.

Odwiedzi też food hall w Warszawie, gdzie spotka się z uchodźcami, którzy przebywają w kraju od około roku, aby dowiedzieć się, jak osiedlili się w Polsce za pracą lub nauką.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *