Connect with us

Świat

Królowa Elżbieta spędza noc w szpitalu po odwołaniu podróży do Irlandii Północnej

Published

on

Królowa Elżbieta spędza noc w szpitalu po odwołaniu podróży do Irlandii Północnej

Królowa Elżbieta II, 95 lat, została zabrana do szpitala w środę na „wstępne śledztwo” i zwolniona w czwartek, potwierdził Pałac Buckingham. Tego samego dnia królowa odwołany wyjazd do Irlandii Północnej za radą lekarzy, powiedział pałac.

„Po uzyskaniu porady lekarskiej, aby odpocząć przez kilka dni, królowa odwiedziła szpital w środę po południu w celu przeprowadzenia kilku wstępnych badań, dziś wróciła do zamku Windsor w porze lunchu i pozostaje w dobrym nastroju” – powiedział Pałac Buckingham w oświadczeniu.

Holly Williams z CBS News poinformowała, że ​​królewskie źródło podało, że królowa została w szpitalu na noc, ponieważ było już za późno na odwiezienie do domu.

Wiadomość została po raz pierwszy zgłoszona przez Brytyjczyków Gazeta słoneczna.

Królowa brała udział w wydarzeniu dla światowych liderów biznesu z premierem Borisem Johnsonem w zamku Windsor we wtorek wieczorem. Pałac Buckingham powiedział w środę, że jest „zawiedziona, że ​​nie może już odwiedzać Irlandii Północnej”.

Royal Windsor Horse Show 2021
Królowa Elżbieta II uczestniczy w 1. dniu Królewskiego Pokazu Koni Windsor w Home Park, Zamek Windsor 1 lipca 2021 r. w Windsor w Anglii.

Obrazy Getty


Odpowiedni wiadomości BBCza dwa tygodnie królowa Elżbieta poprowadzi delegację królewską na szczyt klimatyczny w Glasgow.

Królowa Elżbieta też zrobiła to później Śmierć męża, książę Filip, na początku tego roku. Ona i Filip byli małżeństwem przez 73 lata i mieli czworo dzieci, ośmioro wnucząt i dwunastu prawnuków.

Królowa Elżbieta wstąpiła na tron ​​w 1952 roku w wieku 25 lat i to ona starszy monarcha w historii Wielkiej Brytanii. Jej najstarszy syn, 72-letni książę Karol, jest następny w kolejce do tronu. Od 69 lat jest następny w kolejce, co czyni go najdłużej dziedzicem w historii.

READ  Włochy nakładają środki blokujące w miarę wzrostu liczby przypadków w całej Europie.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *