Connect with us

Świat

Kreml twierdzi, że twierdzenie Borisa Johnsona o zagrożeniu atakiem rakietowym ze strony Putina jest „kłamstwem”

Published

on

Ratownicy badają zniszczony budynek mieszkalny po rosyjskim ostrzale w Chersoniu na południu Ukrainy, 29 stycznia. (Genya Sawiłow/AFP/Getty Images)

W południowej i wschodniej Ukrainie szaleją walki, ponieważ w poniedziałek władze poinformowały o kolejnych ofiarach i zniszczeniach infrastruktury cywilnej.

obwód doniecki

W regionie Doniecka nadal toczą się jedne z najcięższych walk. W poniedziałek ukraińskie wojsko poinformowało, że siły rosyjskie próbują posuwać się w kierunku Lymanu, Bachmuta i Awdijiwki.

Co najmniej jedna osoba zginęła w miejscowości Krasnohoriwka, powiedział Pawło Kyrylenko, szef administracji wojskowej obwodu donieckiego.

Obwód chersoński

Siły rosyjskie wystrzeliły w regionie 42 razy w ciągu ostatnich 24 godzin, poinformowała w poniedziałek regionalna administracja wojskowa. „Wróg zaatakował osady cywilne w regionie za pomocą artylerii, MLRS, moździerzy, czołgów i transporterów opancerzonych” – napisano.

Co najmniej trzy osoby zginęły w niedzielę w wyniku rosyjskiego ostrzału miasta Chersoniu, a ośmiu cywilów zostało rannych w różnym stopniu – poinformowała regionalna administracja wojskowa.

obwód charkowski

Co najmniej jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne w niedzielę w Charkowie – powiedział szef administracji wojskowej obwodu charkowskiego Ołeh Siniehubow.

Powiedział, że wstępne badania wskazują, że pocisk został wystrzelony z systemu obrony powietrznej S-300.

„Rakieta uderzyła w czteropiętrowy budynek mieszkalny w rejonie Kijowskim” – powiedział Siniehubow. „Wyższe piętra i dach budynku zostały zniszczone i wybuchł poważny pożar”.

Ratownicy pracują na miejscu, gdzie budynek mieszkalny został poważnie uszkodzony przez rosyjski atak rakietowy 30 stycznia w Charkowie na Ukrainie.
Ratownicy pracują na miejscu, gdzie budynek mieszkalny został poważnie uszkodzony przez rosyjski atak rakietowy 30 stycznia w Charkowie na Ukrainie. (Jewhen Titow/Reuters)

Kupiańsk, Wowczańsk, Strilecha, Dvorichna i inne miasta znalazły się pod ostrzałem wroga, dodał Syniehubov, niszcząc prywatne domy, sklepy i inne budynki.

Powiedział, że w Kupiańsku 41-letni mężczyzna został ranny w wyniku ostrzału wroga.

Obwód zaporoski

Sytuacja pozostaje stosunkowo stabilna, ponieważ siły rosyjskie koncentrują się na utrzymaniu okupowanych terytoriów w regionie, poinformowała w poniedziałek administracja wojskowa obwodu zaporoskiego.

Rosyjskie ostrzały uszkodziły domy i budynki w różnych częściach regionu, poinformowała regionalna policja.

READ  Blinken: Rosja planuje „jeszcze bardziej” wzmocnić siły na granicach Ukrainy
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *