Connect with us

Świat

Koronawirus we Francji. 42 tysiące nowych infekcji, kolejny rekord. Macron: Przynajmniej do lata

Published

on

Liczba zakażeń koronawirusem we Francji przekroczyła milion. Ministerstwo zdrowia tego kraju poinformowało w piątek o rekordowym dziennym wzroście liczby zakażeń o 42 032 przypadków. Zginęło kolejnych 298 osób. Prezydent Emmanuel Macron, który niespodziewanie odwiedził szpital w Pontoise pod Paryżem, powiedział: „Musimy żyć z koronawirusem przynajmniej przez lato”.

W czwartek ministerstwo poinformowało o 41 622 nowych infekcjach. Od początku pandemii koronawirusem we Francji zostało zarażonych łącznie 1041075 osób. Istnieje 34 508 zgonów.

Francja jest siódmym krajem z ponad milionem infekcji. Wcześniej limit ten obowiązywał w Stanach Zjednoczonych (obecnie 8,4 miliona), Indiach (7,8 miliona), Brazylii (5,3 miliona), Rosji (1,5 miliona), Argentynie (mniej niż 1,1 miliona) i Hiszpanii (teraz) przekroczony. prawie 1,1 mln).

Obecnie w szpitalach jest 15008 osób z powodu COVID-19, o 76 więcej niż dzień wcześniej. Na oddziałach intensywnej terapii jest 2441 pacjentów.

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział w piątek podczas wizyty w szpitalu w Pontoise pod Paryżem, że z koronawirusem będziesz musiał żyć do przyszłego lata. Dodał, że nie zamierza ograniczać ani nawet przedłużać godziny policyjnej, która dotyczy większości kraju.

– Kiedy słucham naukowców, widzę, że prognoza na obecność koronawirusa jest z nami latem przyszłego roku. – Do tego czasu przynajmniej będziemy musieli z tym żyć – powiedział Macron.

READ  Izraelski gabinet COVID rozważa zamknięcie w ciągu 2 tygodni – raport
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.