Connect with us

Świat

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Rząd planuje złagodzić ograniczenia w okresie świątecznym

Published

on

Rząd Wielkiej Brytanii planuje złagodzić ograniczenia w okresie świątecznym przez tydzień od 22 do 28 grudnia. To dłuższy okres niż wcześniej oczekiwano – ujawnił Daily Telegraph w sobotę (21 listopada). Odpowiednia decyzja zostanie ogłoszona w poniedziałek.

Do tej pory media spekulowały, że ograniczenia zostaną złagodzone tylko przez pięć dni w dniach 24-28 grudnia, ale – jak pisze Daily Telegraph – rząd chce zapewnić firmom, zwłaszcza sklepom i restauracjom, stosunkowo normalne dni przed świętami Bożego Narodzenia. Mówi się, że minister finansów Rishi Sunak wywiera na to presję.

Plan pozwoliłby ludziom z co najmniej trzech gospodarstw domowych uczestniczyć w spotkaniach bożonarodzeniowych, a złagodzenie ograniczeń obowiązywałoby w całym kraju, a nie tylko w Anglii. Rząd brytyjski, który otrzymuje opiekę medyczną tylko w Anglii, od kilku dni rozmawia z autonomicznymi władzami Szkocji, Walii i Irlandii Północnej o wspólnym planie na okres świąteczny.

Wraz ze złagodzeniem ograniczeń premier Boris Johnson ogłosi plan działania po zamknięciu w Anglii 2 grudnia. Rząd wielokrotnie twierdził, że powróci do poprzedniej trzypunktowej skali ograniczeń regionalnych, ale Daily Telegraph pisze, że wszystkie trzy poziomy zostaną zaostrzone. Oznaczałoby to, że zakaz wizyt domowych na poziomie drugim i trzecim zostałby przedłużony przed zakazem na poziomie pierwszym.

Ponadto rząd w Londynie bezpośrednio podejmowałby decyzje o przypisaniu określonych części kraju do określonych poziomów restrykcji, aby uniknąć sytuacji podobnej do wcześniejszej, w której burmistrz Manchesteru dawno nie zgadzał się na zaostrzenie restrykcji i żądał dodatkowej pomocy finansowej.

W ciągu ostatnich kilku dni liczba nowych zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii ustabilizowała się. W sobotę dzienny kredyt spadł poniżej 20 000 po raz drugi w ciągu ostatnich czterech dni. Jednak Susan Hopkins, doradca medyczny rządu Wielkiej Brytanii, ostrzegła w środę, że każdy dzień złagodzenia ograniczeń w okresie świątecznym może wymagać kolejnych pięciu dni zaostrzania, aby z powrotem obniżyć wskaźnik infekcji.

READ  Arabia Saudyjska kończy feud z Katarem w porozumieniu, w którym pośredniczył Kushner

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *