Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Koronawirus w Polsce. Andrzej Matyja, Krzysztof Chomiczewski i Jarosław Fedorowski o szpitalu na stadionie narodowym

Published

on

W szpitalu będzie 50 respiratorów, a jednocześnie muszą być lekko chorzy lub chorzy, których objawy nie są tak poważne. To się wyklucza – podkreśla w „Faktach po Faktach” prezes Naczelnej Izby Lekarskiej prof. Andrzej Matyja. Odniósł się do informacji o powstającym prowizorycznym szpitalu na Stadionie Narodowym, który był przeznaczony dla pacjentów z COVID-19.

Od piątku na warszawskim Stadionie Narodowym powstaje prowizoryczny szpital dla osób zarażonych koronawirusem. W salach konferencyjnych stadionu znajdują się miejsca dla pacjentów.

Za założenie i prowadzenie szpitala będzie odpowiedzialny dr Artur Zaczyński, Neurochirurg i zastępca dyrektora ds. Medycznych Szpitala Warszawskiego MSWiA. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej powiedział, że pacjenci z łagodną historią COVID-19 powinni być leczeni w powstającym szpitalu. W “Faktach po Faktach” w TVN24 Później potwierdził też, że w szpitalu powinno zostać umieszczonych 50 respiratorów. Przekonywał również, że efektywność systemu opieki zdrowotnej jest obecnie nadal stabilna.

etap krajowyPaweł Supernak / PAP

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Profesor Matyja: Są dwie rzeczy, które mi zaprzeczają

Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej prof. Andrzej Matyja mówił w TVN24 “Faktach po Faktach” o powstającym szpitalu i słowach o nim Zaczyńskiego.

– Nie jestem tak optymistą jak mój przyjaciel Artur Zaczyński. Coś tu jest nie tak ze mną. Polska służba zdrowia nie jest już stabilna, więc nie widzę stabilności, jaką przedstawił nam tu lekarz – ocenił.

– Mam dwie rzeczy – przyznał. Wskazał, że szpital powinien „mieć 50 respiratorów i być lekko chory lub chory w tym samym czasie, gdy te objawy nie są tak poważne”.

– To się niejako wyklucza – podkreślił gość „Faktów po Faktach”.

– Jeśli respiratorów ma być 50 – jak szybko policzyłem – to trzeba zatrudnić około pięciu, sześciu anestezjologów dziennie – podkreśla profesor Matyja. Jego zdaniem „po prostu nie da się tego zrealizować”. – Ciągle słyszymy, że podobne szpitale mają powstać w każdym województwie. Łatwy w budowie, wystarczy użyć respiratora, ale nie czekaj [respiratorów – przyp. red.] od ludzi, którzy nie byli przygotowani – przekonywał.

Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej przyznał, że „nie jest optymistą, że wszystko będzie wyglądało ładnie i prosto”.

CORONAVIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RELACJA TVN24.PL >>>

Epidemiolog i były doradca obrony narodowej w zakresie epidemiologii, prof.Krzysztof Chomiczewski, profesor chorób wewnętrznych oraz Jarosław Fedorowski, specjalista chorób wewnętrznych, prezes Towarzystwa Szpitalnego Polskiego i lekarz, mówili również o utworzeniu szpitala na Stadionie Narodowym w Warszawie i epidemii Sytuacja w Polsce.

Wkrótce pojawi się więcej komentarzy.

Główne źródło zdjęć: Paweł Supernak / PAP

READ  Brak limitu dla 7R Park Sosnowiec
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *