Connect with us

Świat

Koronawirus w Niemczech. Kolejny rekord, ponad 18 000 nowych infekcji

Published

on

Według Instytutu Berlińskiego liczba potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem w Niemczech wzrosła o 18 681 do 499 694 w ciągu ostatnich 24 godzin w piątek (30 października) Robert Koch (RKI). Kolejne 77 osób z COVID-19 zmarło. Od wybuchu pandemii liczba ofiar śmiertelnych w kraju wzrosła do 10349.

Niemcy odnotowały najwyższy dzienny wzrost infekcji od czasu epidemii w piątek. Ponad 16 tys. Infekcji w czwartek (29 października) i blisko 15 tys. W środę (28 października).

Ponad 6,5 tysiąca zarażonych wyzdrowiało, co oznacza, że ​​całkowita liczba osób, które przeżyły w kraju, wzrosła do około 345 700, donosi RKI.

Najnowsza lista z American Johns Hopkins University ponownie pokazuje, że w Niemczech stwierdzono 506 381 przypadków zakażeń SARS-CoV-2, a od wybuchu epidemii 10 333 osób zmarło na COVID-19. W sumie od początku pandemii na całym świecie zdiagnozowano ponad 45 milionów infekcji i ponad 1,18 miliona zgonów.

Rząd federalny i władze federalne zgodziły się w środę na zaostrzenie ograniczeń życia publicznego od przyszłego tygodnia w walce z pandemią koronawirusa. – Jesteśmy w dramatycznej sytuacji – powiedziała następnego dnia w Bundestagu kanclerz Angela Merkel.

Zgodnie z ustaleniami w miejscach publicznych mogą przebywać razem członkowie tylko dwóch gospodarstw domowych, maksymalnie 10 osób. Restauracje, bary, kluby, dyskoteki i puby są zamknięte od 2 listopada do końca listopada. Stołówki są nadal otwarte.

Szkoły i przedszkola pozostają otwarte pomimo wzrostu liczby zakażeń koronawirusem. Sklepy również powinny pozostać otwarte, ale nie może być więcej niż jeden klient na 10 metrów kwadratowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej o pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki na milion mieszkańców

READ  Hiszpania ogranicza życie nocne, ponieważ wirus rozprzestrzenia się wśród młodzieży

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *