Connect with us

Świat

Koronawirus w Hiszpanii. Cztery regiony ogłosiły dalsze ograniczenia

Published

on

Rządy czterech autonomicznych wspólnot Hiszpanii ogłosiły nowe ograniczenia epidemiczne w związku ze wzrostem zachorowalności na COVID-19. Wchodzą one w życie w poniedziałek (12 października) w Nawarrze i częściach Asturii i Madrytu oraz we wtorek (13 października) w prowincji Granada w Andaluzji.

Władze Wspólnoty Autonomicznej Madrytu, w której dziewięć miast znajduje się od piątku (9 października) w stanie wyjątkowym, nałożyły w poniedziałek (12 października) ograniczenia epidemiczne w kolejnych czterech obszarach metropolii.

Od poniedziałku nowe ograniczenia w korzystaniu z przestrzeni publicznych obowiązują również w niektórych częściach Asturii i we Wspólnocie Autonomicznej Nawarry. W ciągu ostatnich dwóch tygodni w całej Hiszpanii odnotowano największą liczbę zakażeń na populację.

Biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost liczby zakażeń w południowej prowincji Granady, rząd andaluzyjski ogłosił w poniedziałek, że wprowadzi ograniczenia dla osób opuszczających domy we wtorek.

Hiszpańskie władze medyczne szacują, że od soboty (10 października) do niedzieli (11 października) odnotowano 41 zgonów z powodu COVID-19, prawie 40 społeczności w tym kraju jest obecnie w izolacji społecznej. Daje możliwość wyjścia z domu tylko do pracy, szkoły, lekarza czy na zakupy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki na milion mieszkańców

READ  Francja: Akcja „przeciwko separatyzmowi”. Cel podróży 76 meczetów
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *