Connect with us

Świat

Koronawirus w Europie, rosnąca liczba infekcji. Sytuacja epidemiczna w Hiszpanii, Francji i Portugalii

Published

on

Francja ma drugi co do wielkości dzienny wzrost zakażeń koronawirusem. Jednak lokalna rada naukowa sugeruje ograniczenie kwarantanny do siedmiu dni. W Hiszpanii wykryto prawie 9 000 nowych infekcji. W Portugalii służba medyczna potwierdziła w tym czasie 646 nowych infekcji – najwyższy bilans dzienny od kwietnia.

Francuskie Ministerstwo Zdrowia ogłosiło w środę, że w ciągu ostatnich 24 godzin wykryto 8577 zakażeń koronawirusem. Jest to drugi co do wielkości dzienny wzrost w kraju od początku pandemii. Rekordowym dniem był 4 września, kiedy to potwierdzono 8975 nowych infekcji.

Do tej pory we Francji odnotowano łącznie 344 101 przypadków infekcji. Liczba osób, które zmarły na COVID-19 we Francji, wzrosła w środę o 30 do 30 794.

Opinia Francuskiej Rady Naukowej dla władz została opublikowana w ubiegły czwartek w środę. W przypadku osób zarażonych koronawirusem lub mających kontakt z koronawirusem zaleca się skrócenie okresu kwarantanny z 14 do 7 dni. Uzasadniła to krótszym niż oczekiwano czasem inkubacji koronawirusa, podczas którego prawdopodobieństwo zakażenia drobnoustrojem jest największe.

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Premier Francji Jean CastexMARTIN BUREAU / PAP / EPA

„Niepokojący wzrost infekcji”

W ciągu ostatnich 24 godzin w Hiszpanii wykryto 8964 nowych zakażeń koronawirusem, poinformowało w środę ministerstwo zdrowia tego kraju. W ogłoszeniu podano, że całkowita liczba infekcji wyniosła 543 379. Poinformowano, że liczba zgonów z powodu koronawirusa w Hiszpanii wzrosła do 29628. Oznacza to, że w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 34 nowe zgony.

Podczas środowej debaty w Kongresie Deputowanych, izbie niższej hiszpańskiego parlamentu, premier Pedro Sanchez powiedział, że w obliczu „niepokojącego wzrostu liczby zakażeń” konieczne jest zwiększenie liczby epidemiologów w strukturach wojskowych w różnych regionach kraju. Dodał, że do wtorku armia wysłała w teren blisko 2800 takich ekspertów.

CORONAVIRUS – NAJWAŻNIEJSZA INFORMACJA >>>

W Hiszpanii zgłoszono ponad pół miliona zakażeń koronawirusemGALLEGO NACHO / PAP / EPA

Najwyższy wskaźnik infekcji w Portugalii

Portugalia miała najwyższą dzienną liczbę nowych zakażeń koronawirusem od kwietnia w ciągu ostatnich 24 godzin – 646. Ministerstwo Zdrowia podkreśliło, że w ciągu ostatnich 24 godzin w obszarze metropolitalnym Lizbony i północnych dzielnicach kraju odnotowano ponad 270 nowych zakażeń. Do środowego popołudnia w całym kraju potwierdzono 61.541 przypadków zakażeń koronawirusem.

Trzy osoby zarażone koronawirusem zmarły w Portugalii w ciągu ostatnich 24 godzin. Całkowita liczba zgonów z powodu COVID-19 w kraju to 1849.

Główne źródło zdjęć: GALLEGO NACHO / PAP / EPA

READ  Antidotum na pandemiczny smutek, które wymaga pewnego montażu
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *