Connect with us

Świat

Koronawirus w Czechach. Zabrania się wychodzenia po godzinie 21:00, a sklepy są zamknięte w niedziele

Published

on

Rząd czeski wprowadził nowe ograniczenia w poniedziałek wieczorem w związku z pandemią koronawirusa. Od 28 października do 3 listopada będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu w godzinach 21: 00-17: 00. Zakaz nie dotyczy dojazdów do pracy iz pracy oraz zakupu podstawowych produktów. Sklepy są zamknięte w niedziele.

Wyjątki od zakazu podróżowania, które powinny obowiązywać na terenie całego kraju, dotyczą także wizyt rodzinnych i np. Niezbędnych zakupów. Możesz iść do apteki, lekarza, produktów higienicznych i zakupów dla zwierząt. Spacery z psem są zwolnione z wychodzenia, ale tylko 500 m od miejsca zamieszkania.

Minister zdrowia Roman Prymula zapowiedział, że będzie monitorował przestrzeganie zakazów.

Wszystkie sklepy są zamknięte w niedziele, z wyjątkiem sklepów na dworcach lub lotniskach. Można obsługiwać stacje benzynowe. Rząd częściowo zakazał sprzedaży spoza rynków. Będzie można sprzedawać owoce, warzywa, mięso, mleko i konserwy, pieczywo i miód.

Picie i jedzenie na targowiskach jest zabronione. Popularne przedmieścia będzie można sprzedać specjalnie przygotowanymi pojazdami.

Minister zdrowia Roman Prymula, który złożył rezygnację, powiedział, że szpitale powinny ograniczyć leczenie i operacje. Zapowiedział również rozpoczęcie szybszych i częstszych testów antygenowych w domach opieki. Po wykryciu ogniska infekcji chorzy mieszkańcy są izolowani.

Posiedzenie gabinetu rozpoczęło się o godzinie 14:00 i zakończyło po godzinie 21:00. Według Prymuli ministrowie od dłuższego czasu dyskutowali o możliwych scenariuszach. Powiedział, że szukają efektywnej trasy, która nie spowodowałaby długoterminowych szkód ekonomicznych. Powiedział, że państwowe i prywatne firmy i korporacje powinny przejść na pracę zdalną.

Z Pragi Piotr Górecki

READ  W miarę jak liczba wirusów nabiera tempa, Seul wzywa użytkowników siłowni do zwolnienia tempa
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.