Connect with us

Świat

Koronawirus w Brazylii. Ponad 120 000 zgonów

Published

on

Według brazylijskiego Ministerstwa Zdrowia od wybuchu epidemii koronawirusa w kraju zmarło ponad 120 000 pacjentów. Według oficjalnych informacji zarażonych jest prawie cztery miliony ludzi.

758 osób zmarło w ciągu ostatnich 24 godzin i odnotowano ponad 41 000 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Dzień wcześniej, w piątek, odnotowano 855 zgonów i ponad 43 000 zakażeń.

Zdaniem ekspertów z lokalnego ministerstwa zdrowia to kolejne potwierdzenie hipotezy, że „pandemia w Brazylii przekroczyła punkt krytyczny” i będzie się stopniowo zmniejszać po obecnej stabilizacji liczby zgonów i nowych zakażeń.

Pandemia zbiera szczególnie tragiczne żniwo wśród rdzennej ludności Amazonii, gdzie dostęp do usług medycznych i opieki medycznej jest znacznie utrudniony, a często niemożliwy.

Koronawirus w BrazyliiPAP / EPA / Sebastiao Moreira

Według statystyk brazylijskiego Ministerstwa Zdrowia od wybuchu pandemii odnotowano 3,8 miliona przypadków infekcji.

Z populacją wynoszącą 212 milionów Brazylia jest jednym z krajów na świecie najbardziej dotkniętych epidemią. Tylko w USA jest więcej infekcji i zgonów.

Główne źródło zdjęć: PAP / EPA / Sebastiao Moreira

READ  Australia Covid-19: Oczekuje się, że liczba przypadków w Sydney wzrośnie po protestach przeciwko blokadzie, ponieważ dwaj są oskarżeni o rzekome pobicie konia policyjnego
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *