Connect with us

Świat

Koronawirus w Austrii. Rząd w Wiedniu wprowadza całkowitą blokadę

Published

on

Od wtorku w całej Austrii nastąpi całkowita blokada – poinformował w sobotę kanclerz federalny Sebastian Kurz. Nowe ograniczenia obejmują wydłużenie godziny policyjnej do godziny.

Pomimo wprowadzenia pod koniec października częściowej blokady, w wyniku której między innymi zamknięto restauracje, kawiarnie, muzea i teatry, liczba nowych infekcji w Austrii nadal rośnie. Rząd od kilku tygodni znajduje się pod presją, aby znacząco zaostrzyć istniejące ograniczenia.

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE >>>

24/7, zamknięte teatry i restauracje

Zgodnie z planem kanclerza federalnego Sebastiana Kurza, ogłoszonym wcześniej przez agencję Reuters, blokada powinna rozpocząć się w przyszły wtorek i potrwać do 6 grudnia. W tym czasie cisza nocna, która obecnie obowiązuje od 20:00 do 6:00, zostanie przedłużona do zegara. Z domu można wyjść tylko w uzasadnionych przypadkach.

Koronawirus w AustriiLISI NIESNER / Reuters / Forum

Wszystkie niepotrzebne firmy mają zostać zamknięte, podczas gdy szkoły są w pełni zdalnie nauczane. Tylko obiekty dla najmłodszych pozostaną otwarte.

Restauracje mogą obsługiwać tylko dania na wynos, a muzea, teatry i kina pozostaną zamknięte. Jeśli to możliwe, pracownicy powinni przejść na tryb pracy zdalnej.

Koronawirus w Austrii

W piątek austriackie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zgłosiło największą liczbę 9 586 nowo potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem dziennie od początku pandemii, co daje łącznie 191228.

1661 osób zmarło z powodu COVID-19 w Austrii.

Główne źródło zdjęć: LISI NIESNER / Reuters / Forum

READ  Koronawirus na Ukrainie. 113 zgonów z powodu COVID-19 dziennie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *