Connect with us

Świat

Koronawirus na świecie. Dziennikarze znaleźli tajny raport. „Nawet 85 000 ludzi może umrzeć”

Published

on

Dokument, znaleziony przez dziennikarzy w BBC Newsnight, został przygotowany przez Grupę Doradczą ds. Kryzysów Naukowych SAGE dla rządu i ma na celu pomóc służbom zdrowia publicznego i władzom lokalnym w przygotowaniu na nadchodzące zimowe miesiące.

Uważano, że szkoły pozostaną otwarte, a rządowy system śledzenia kontaktów zarażonych osób w celu ich odizolowania zidentyfikuje tylko 40 procent osób. te kontakty poza domami zakażonych osób.

Założono również, że do listopada „zostaną wprowadzone środki w celu ograniczenia kontaktów zewnętrznych do połowy ich normalnego poziomu do marca 2020 r.”. Innymi słowy, oprócz zamykania szkół możliwe byłoby wprowadzenie ograniczeń, które obowiązują od końca marca. Zgodnie z dokumentem ograniczenia te obowiązywałyby do marca 2021 r.

Koronawirus może zabić zimą nawet 85 000 osób

Zgodnie z założeniami podjęto próbę oszacowania liczby nadmiernych zgonów w Anglii i Walii w okresie od lipca 2020 do marca 2021 roku. Są to zgony przekraczające liczbę normalnie oczekiwaną w tym okresie na podstawie danych z poprzednich lat.

Ustalono, że w Anglii i Walii może być 81 000. Bezpośrednie zgony z powodu COVID-19 i dalsze 27 000 zgonów z innych przyczyn powyżej średniej. W Szkocji może dojść do 2600 zgonów bezpośrednio z powodu COVID-19 i 1900 w Irlandii Północnej.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii: Jako rząd jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność

Szacunki, które – jak podkreślają naukowcy – obarczone są dużym wskaźnikiem błędów, pokazują, że około 2,4% zakażonych osób mogłoby być hospitalizowanych (możliwy zakres od 0,0 do 8,9%), a 20,5% pacjentów szpitalnych udałoby się na oddziały intensywnej terapii (zakres: 1,5-35,25%) i 23,3% (zakres: 1,2-43,3%) wszystkich hospitalizowanych pacjentów.

W odpowiedzi na publikację raportu BBC rzecznik rządu Wielkiej Brytanii powiedział: „Jako dobry rząd mamy i przygotowujemy szeroką gamę scenariuszy, w tym scenariusz stosunkowo pesymistyczny. Nasze planowanie nie jest prognozą ani przewidywaniem tego, co się stanie Odzwierciedla to ”. że my, jako odpowiedzialny rząd, jesteśmy przygotowani na wszelkie ewentualności. Dodał, że założenia tego planu będą weryfikowane i zmieniane w miarę ewolucji porad naukowych i medycznych dotyczących COVID-19.

READ  Diversity Visa Lottery: Departament Stanu ogłasza zwycięzców programu
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *