Connect with us

Świat

Koronawirus. Loty z Wielkiej Brytanii do Polski zawieszone. Od kiedy

Published

on

Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski będą zawieszone od poniedziałku do wtorku od północy – powiedział w mediach społecznościowych rzecznik rządu Piotr Mueller. Decyzja dotyczy pojawienia się nowego wariantu koronawirusa.

„Właśnie wydałem polecenie GIS-u na przebadanie każdej osoby, która od jutra niedawno przyjechała z Wielkiej Brytanii. Prosimy o kontakt z lokalnym inspektorem sanitarnym” – napisał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Wcześniej decyzję o ograniczeniu ruchu pasażerskiego z Wielką Brytanią podjęły m.in. Niemcy, Holandia, Belgia, Włochy, Francja i Bułgaria.

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Nowy wariant koronawirusa

Brytyjski minister zdrowia Matt Hancock ogłosił 14 grudnia, że ​​w Wielkiej Brytanii odkryto nowy wariant wirusa SARS-CoV-2. Następnie poinformował, że nowy szczep miał ponad 6000 infekcji, głównie w południowej i południowo-wschodniej Anglii. Hancock dodał, że nowy wariant rozprzestrzenia się szybciej niż poprzednio znany szczep, ale nie wydaje się być poważniejszy i nie ma odpowiadać na już opracowane szczepionki Covid-19. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), oprócz zakażeń w Wielkiej Brytanii, potwierdzono dziewięć zakażeń nowym wariantem koronawirusa w Danii oraz pojedyncze przypadki również w Holandii i Australii.

Główne źródło zdjęć: Shutterstock

READ  Wielka Brytania. Dover. Tysiące ciężarówek zostało przywiezionych na kontynent
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *