Connect with us

Świat

Koronawirus. Donald Trump opuścił szpital

Published

on

  • Prezydent USA wyszedł ze szpitala w poniedziałek o 18:30 (we wtorek o 12:30 czasu polskiego). Trump już wrócił do Białego Domu
  • „Dzięki mojej administracji opracowaliśmy naprawdę świetne leki i mamy dużą wiedzę. Czuję się lepiej niż 20 lat temu!” Trump napisał
  • – Stan zdrowia prezydenta Donalda Trumpa stale się poprawia i może on zostać zwolniony ze szpitala wojskowego Waltera Reeda w poniedziałek, poinformował wcześniej szef sztabu Białego Domu Mark Meadows

„Wychodzę dziś z wielkiego Walter Reed Medical Center. Czuję się naprawdę dobrze! Nie bój się koronawirusa. Nie pozwól, by zdominował Twoje życie. Dzięki mojej administracji opracowaliśmy naprawdę świetne leki i mamy dużo wiedzy. Czuję się dobrze lepiej niż 20 lat temu! ” – napisał na Twitterze Donald Trump.

„Donald Trump spełnia wszystkie kryteria wypisu ze szpitala” – powiedział jego lekarz Sean Conley. Stan zdrowia Trumpa poprawił się w ciągu ostatnich 24 godzin. Minęło również ponad 72 godziny od ostatniego razu, kiedy miał gorączkę, powiedział Conley na konferencji prasowej.

Prezydent USA opuścił szpital o godzinie 18:30 (w Polsce we wtorek 12:30). Trump od piątku przebywa w centrum medycznym niedaleko Waszyngtonu. Według agencji AFP prezydent dotarł już do Białego Domu.

Jego żona Melania Trump, również zarażona koronawirusem, dochodzi do siebie w rezydencji amerykańskiej głowy państwa. Prezydent zapowiedział, że wróci do wydarzeń kampanii.

Donald Trump ma koronawirusa. Sprzeczne informacje o stanie prezydenta USA

W sobotę zespół medyczny zajmujący się zdrowiem Donalda Trumpa przekonywał, że jego stan jest dobry. Zaprzeczył doniesieniom o problemach z oddychaniem, chodzeniem i dostarczaniem tlenu tego dnia. Nie chciał jednak ujawniać, czy prezydent w ogóle o to prosił.

READ  Co najmniej 5 zabitych w ataku granicznym z Sudanem w wyniku eskalacji napięć z Etiopią

Zaraz po konferencji medycznej w amerykańskich mediach pojawiły się nieoficjalne doniesienia pracownika Donalda Trumpa, który powiedział, że jest „bardzo zaniepokojony” niektórymi objawami zakażenia koronawirusem w piątek. Okazało się wtedy, że źródłem raportów był Mark Meadows, szef sztabu Białego Domu.

W niedzielę lekarze przyznali, że prezydent USA dwukrotnie odnotował spadki poziomu tlenu we krwi. Pierwsza miała miejsce w piątek rano, druga i być może poważniejsza obserwowana była w sobotę po przyjęciu do szpitala. Dlaczego lekarz w Białym Domu nie powiedział ci o tym dzień wcześniej? – Starałem się odzwierciedlić optymizm zespołu i prezydenta wobec jego choroby. Nie chciałem podawać żadnych informacji, które mogłyby wpłynąć na rozwój w innym kierunku – powiedział dr. Sean Conley.

Koronawirus. Stan Donalda Trumpa w poniedziałek

– Stan zdrowia prezydenta Donalda Trumpa nadal się poprawia i w poniedziałek może zostać zwolniony ze szpitala wojskowego Waltera Reeda. – zgłoszone wcześniej tego dnia Mark Meadows, szef sztabu Białego Domu, cytowany przez Fox News.

Meadows powiedział, że perspektywa powrotu prezydenta do Białego Domu jest „optymistyczna”, ale decyzja zostanie podjęta po konsultacji z lekarzami.

W poniedziałek rano czasu lokalnego Trump powrócił do swojej aktywności w mediach społecznościowych po trzech dniach przestoju. W ciągu godziny opublikował 20 tweetów zachęcających ludzi do głosowania na niego.

Donald Trump wyszedł ze szpitala, by pomachać do wyborców. Po kilku minutach wrócił

Wczoraj po południu Prezydent zaskoczył swoich zwolenników przed Szpitalem Wojskowym im. Waltera Reedajadąc samochodem i pozdrawiając sympatyków za szybą pojazdu. Jak wspomniano wcześniej, wyjazd odbył się za zgodą personelu medycznego.

READ  Ponad 32,7 tys.nowych zakażeń koronawirusem i 570 zgonów z powodu COVID-19

„To niesamowity brak odpowiedzialności” – skomentował James Phillips, lekarz w szpitalu Walter Reed Hospital, gdzie przebywa prezydent USA.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *