Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Koronawirus. Bydgoszcz: Na COVID-19 zmarł uczeń szkoły specjalnej

Published

on

„Otrzymaliśmy smutną wiadomość, że opuścił nas nasz uczeń i kolega Michał. Jego bliskim składamy najgłębsze kondolencje. Społeczność szkolna Zespołu Szkół nr 30” – czytamy w ogłoszeniu na stronie internetowej szkoły.

20-latek po raz ostatni uczęszczał na zajęcia 2 października – informuje nieoficjalnie Gazeta Wyborcza. – Zgodnie z zaleceniami kierownictwa codziennie mierzona jest temperatura każdego ucznia. Michał czuł się trochę nieswojo, poinformowaliśmy rodzinę – jeden z pracowników powiedział „GW”.

7 października karetka zabrała chłopca do szpitala, gdzie lekarze zdiagnozowali ostrą niewydolność oddechową. Dzień później testy potwierdziły obecność koronawirusa. 20-latek zmarł w niedzielę rano. W statystykach figuruje jako osoba ze współistniejącymi chorobami.

– Sanepid zdecydował, że kwarantanna nie jest wymagana dla uczniów i nauczycieli, ale dziś szkoła i tak była pusta. Podkreślają nas wiadomości z kraju o nauczycielach, którzy odeszli Zakażenie COVID-19 – powiedział jeden z nauczycieli w rozmowie z „Wyborczą”.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści.

Źródło: Gazeta Wyborcza

(pmd)

READ  Robert Lewandowski MVP Ligi Mistrzów? „Moe poprowadzi Bayern do trofeum Pique Nona”.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *