Connect with us

Świat

Korea Północna wysyła krajowe zespoły medyczne do walki z epidemią jelit

Published

on

Rolnicy z Korei Północnej pracują na polu kołchozu w prowincji South Hwanghae, 30 września 2011 r. REUTERS/Damir Sagolj

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

SEOUL, 19 czerwca (Reuters) – Korea Północna wysłała ekipy medyczne i badaczy epidemiologicznych do prowincji walczącej z wybuchem choroby jelit, podały w niedzielę media państwowe.

Co najmniej 800 rodzin cierpiących na to, co Korea Północna nazwała „ostrą epidemią jelitową”, otrzymało dotychczas pomoc w prowincji South Hwanghae.

Jelitowa odnosi się do przewodu pokarmowego, a przedstawiciele Korei Południowej twierdzą, że może to być cholera lub tyfus.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Nowa epidemia, po raz pierwszy zgłoszona w czwartek, jeszcze bardziej obciąża odizolowany kraj, walcząc z chronicznymi niedoborami żywności i falą infekcji COVID-19.

W niedzielę państwowa agencja informacyjna KCNA opisała działania prewencyjne, w tym kwarantanny, „intensywne badania przesiewowe dla wszystkich mieszkańców” oraz specjalne traktowanie i monitorowanie osób wrażliwych, takich jak dzieci i osoby starsze.

Krajowy „zespół szybkiej diagnozy i leczenia” współpracuje z lokalnymi urzędnikami służby zdrowia i podejmowane są środki, aby zapewnić, że rolnictwo nie zostanie zakłócone na kluczowym obszarze rolniczym, powiedział KCNA.

Według raportu, przeprowadzone zostaną prace dezynfekcyjne, w tym ścieki i inne odpady, aby zapewnić bezpieczeństwo wody pitnej i domowej.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Sprawozdawczość Josha Smitha; Edytowane przez Daniela Wallis

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Samuel Luiz: Hiszpańska policja aresztuje trzy osoby aresztowane za rzekome morderstwo homofobiczne
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.