Connect with us

Świat

Korea Północna potwierdza 21 nowych zgonów w walce z COVID-19

Published

on

SEOUL, Korea Południowa (AP) – Korea Północna zgłosiła w sobotę 21 nowych zgonów i 174 440 więcej osób z objawami gorączki, gdy kraj stara się spowolnić rozprzestrzenianie się COVID-19 wśród niezaszczepionej populacji.

Nowe zgony i przypadki zachorowań od piątku przyniosły łącznie 27 zgonów i 524 440 zachorowań, podczas gdy gorączka szybko się rozprzestrzenia od końca kwietnia. Korea Północna powiedziała, że ​​243.630 osób wyzdrowiało, a 280 810 pozostaje w kwarantannie. Media państwowe nie podały, ile gorączek i zgonów zostało potwierdzonych jako zakażenia COVID-19.

Kraj nałożył w czwartek tak zwane maksymalne środki zapobiegawcze po potwierdzeniu pierwszych przypadków COVID-19 od początku pandemii. Przez ponad dwa lata wcześniej trzymano się szeroko kwestionowanego twierdzenia, że ​​doskonały zapis trzyma wirusa, który rozprzestrzenił się na prawie każdy zakątek świata, na dystans.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un opisał wybuch epidemii jako historyczny „poważny wstrząs” podczas sobotniego spotkania biura politycznego partii rządzącej i wezwał do jedności między rządem a ludźmi w celu jak najszybszego ustabilizowania wybuchu.

Urzędnicy podczas spotkania dyskutowali głównie o sposobach szybkiej dystrybucji zaopatrzenia medycznego, które kraj uwolnił z rezerw awaryjnych, podała oficjalna Koreańska Centralna Agencja Informacyjna w Pjongjangu. W raporcie przesłanym do Biura Politycznego, biuro ds. sytuacji kryzysowej w Północy obwiniało większość zgonów na „błędy, takie jak nadmierne przyjmowanie leków bez naukowego leczenia”.

Kim, który powiedział, że przekazuje część swoich prywatnych zapasów leków na wsparcie kampanii antywirusowej, wyraził optymizm, że kraj może opanować epidemię i powiedział, że większość transmisji ma miejsce w społecznościach odizolowanych od siebie, a nie od siebie nawzajem. rozłóż region na region.

Wezwał urzędników, aby wyciągnęli wnioski z udanych reakcji na pandemię innych narodów, podając jako przykład Chiny, kluczowego sojusznika Północy.

Jednak Chiny są pod presją, aby zmienić swoją tak zwaną strategię „zero COVID”, która zatrzymała duże miasta, ponieważ starają się spowolnić szybko ewoluujący wariant Omicron.

READ  Rosja przyjmuje talibów i wzywa do inkluzywnego rządu afgańskiego | Wiadomości o talibach

Korea Północna wprowadziła od czwartku kroki mające na celu ograniczenie przepływu ludzi i zaopatrzenia między miastami i hrabstwami, ale opisy tych środków w mediach państwowych sugerują, że ludzie nie są ograniczeni do swoich domów.

Eksperci twierdzą, że niepowodzenie w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się COVID-19 może mieć katastrofalne konsekwencje w Korei Północnej, biorąc pod uwagę zły system opieki zdrowotnej w tym kraju i 26 milionów ludzi w większości nieszczepionych.

Testy próbek wirusa pobranych od nieokreślonej liczby osób z gorączką w stolicy kraju, Pjongjangu, potwierdziły w niedzielę, że zostali zakażeni wariantem Omicron, podały państwowe media. Do tej pory kraj oficjalnie potwierdził jeden zgon związany z zakażeniem Omicronem.

Eksperci twierdzą, że bez szczepionek, tabletek przeciwwirusowych, oddziałów intensywnej terapii i innych niezbędnych narzędzi zdrowotnych do walki z wirusem, odpowiedź Korei Północnej na pandemię będzie polegać głównie na izolowaniu osób z objawami choroby w wyznaczonych schroniskach.

Korea Północna nie ma zasobów technologicznych i innych, aby narzucić ekstremalne blokady, takie jak Chiny, które zamknęły całe miasta i zamknęły mieszkańców w swoich domach, ani nie może sobie pozwolić na ryzyko, gdyby to zrobiło, ryzykując dalsze szokowanie ludzi, uruchamiając kruchą gospodarkę, powiedział Hong Min, analityk w Koreańskim Instytucie Zjednoczenia Narodowego w Seulu.

Nawet gdy wezwał do bardziej rygorystycznych środków zapobiegawczych, aby spowolnić rozprzestrzenianie się COVID-19, Kim podkreślił również, że cele gospodarcze kraju powinny zostać spełnione, co prawdopodobnie oznacza, że ​​duże grupy będą nadal gromadzić się na terenach rolniczych, przemysłowych i budowlanych.

Twierdzenie Korei Północnej o doskonałych wynikach w powstrzymywaniu wirusa przez 2,5 roku zostało szeroko zakwestionowane. Jednak niezwykle rygorystyczne zamknięcie granic, kwarantanny na dużą skalę i propaganda podkreślająca kontrolę antywirusową jako kwestię „istnienia narodowego” mogły jak dotąd zapobiec poważnej epidemii.

Eksperci są podzieleni co do tego, czy ogłoszenie epidemii przez Północ sygnalizuje chęć szukania pomocy z zewnątrz.

READ  Fala upałów w Indiach i Pakistanie testuje granice ludzkiego przeżycia

Kraj odrzucił miliony dawek oferowanych przez program dystrybucji COVAX wspierany przez ONZ, prawdopodobnie z powodu obaw o wymogi międzynarodowego nadzoru związane z tymi strzałami.

Korea Północna ma większą tolerancję na cierpienie cywilów niż większość innych narodów, a niektórzy eksperci twierdzą, że kraj ten może być skłonny zaakceptować pewną miarę śmierci, aby uzyskać odporność na infekcje, zamiast otrzymywać szczepionki i inną pomoc z zewnątrz.

Nowy konserwatywny rząd Korei Południowej, kierowany przez prezydenta Yoon Suk Yeola, który objął urząd we wtorek, zaoferował wysłanie szczepionek i innych materiałów medycznych do Korei Północnej, ale urzędnicy Seulu twierdzą, że północ do tej pory nie zwróciła się o pomoc. Stosunki między rywalizującymi Koreami pogorszyły się od 2019 r. po wykolejeniu rozmów nuklearnych Waszyngton-Pjongjang.

Jednak apel Kima, by jego urzędnicy wyciągnęli wnioski z doświadczeń Chin, sugeruje, że Północ może wkrótce zażądać od Chin leków i sprzętu do testowania związanego z COVID-19, powiedział analityk Cheong Seong-Chang z Sejong Institute w Korei Południowej.

Rzecznik chińskiego MSZ Zhao Lijian powiedział w piątek, że Pekin jest gotowy do zaoferowania pomocy Korei Północnej, ale powiedział, że nie ma żadnych informacji na temat takiej prośby.

Rozprzestrzenianie się wirusa w Korei Północnej mogło zostać przyspieszone po tym, jak około dziesiątki tysięcy cywilów i żołnierzy zebrało się w Pjongjangu 25 kwietnia na masową paradę wojskową, na której Kim zajął centralne miejsce, prezentując najpotężniejsze pociski z programu nuklearnego swojego wojska.

Po dwóch latach utrzymywania jednej z najcięższych na świecie zamknięć granic w celu ochrony jej chorego systemu opieki zdrowotnej, Korea Północna wznowiła w styczniu przewozy towarowe z Chinami, najwyraźniej po to, by złagodzić obciążenie swojej gospodarki. Chiny potwierdziły zamknięcie trasy w zeszłym miesiącu, walcząc z epidemiami COVID-19 na obszarach przygranicznych.

READ  Wiodący niemiecki wirusolog: Zima nie będzie łatwa

Kilka godzin po tym, jak Północ potwierdziła swoją pierwszą infekcję COVID-19 w czwartek, wojsko Korei Południowej odkryło, że Północ wystrzeliła testowo trzy pociski balistyczne, co wydawało się być wyzywającym pokazem siły.

Kim przyspieszył swoje demonstracje broni w 2022 r., w tym pierwszy w kraju ICBM od prawie pięciu lat. Eksperci twierdzą, że szaleństwo Kima ma na celu zmuszenie Waszyngtonu do przyjęcia idei Północy jako potęgi nuklearnej i wynegocjowania zniesienia paraliżujących sankcji kierowanych przez USA i innych ustępstw z silniejszej pozycji.

Przedstawiciele Korei Południowej i USA twierdzą również, że Północ może przygotowywać się do przeprowadzenia pierwszego testu nuklearnego od 2017 roku, który według nich może się odbyć już w tym miesiącu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.