Connect with us

Świat

Kontynuacja „kampanii terroru” przeciwko ambasadom Ukrainy z kolejnymi krwawymi paczkami | Ukraina

Published

on

Osiemnaście placówek dyplomatycznych Ukrainy w 12 krajach otrzymało krwawe paczki Ukraina opisane jako „kampania terroru i zastraszania”. Ołeh Nikołenko, rzecznik ukraińskiego MSZ, powiedział, że paczki zostały wysłane w tym samym czasie z kraju europejskiego, którego nie mógł ujawnić na czas trwania śledztwa.

W piątek Ukraina poinformowała, że ​​zaatakowano 17 ambasad, co sugeruje, że kolejna została dostarczona w sobotę.

W środę ranny został pracownik ambasady Ukrainy w Madrycie bombą listowąskierowane do ambasadora Ukrainy w Hiszpanii.

Kolejne czteroliterowe bomby wysłano w środę na adresy w Niemczech Hiszpaniaw tym hiszpańskiemu producentowi broni, który produkuje pociski przekazane Ukrainie, a także hiszpańskiemu premierowi Pedro Sánchezowi i ambasadzie USA w Madrycie.

W piątkowym wywiadzie dla CNN minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba określił to, co nastąpiło po ataku w Madrycie, jako „raczej dziwne” i „nawet chore”.

Powiedział, że od środy do różnych ukraińskich placówek dyplomatycznych i ze zwierzęcymi oczami.

„W jednym przypadku jest to najprawdopodobniej oko krowy, w innym przypadku oko świni” – powiedział Kuleba.

Zapytany, kto według niego stoi za przesyłkami, Kuleba powiedział, że „kusiło go, by nazwać Rosję”, ponieważ czerpie ona korzyści z siania strachu wśród ukraińskich dyplomatów. Dodał jednak, że może to być również ktoś, kto z nim sympatyzuje Rosjawięc będzie czekał na wyniki toczącego się śledztwa.

Ambasada Rosji w Madrycie napisała w czwartek na Twitterze, że wszystkie ataki terrorystyczne na misje dyplomatyczne są „absolutnie godne potępienia”.

W piątek po południu ukraińskie MSZ poinformowało, że paczki zostały dostarczone do ambasad Ukrainy na Węgrzech, w Holandii, Polsce, Chorwacji i we Włoszech, do konsulatów generalnych w Neapolu i Krakowie oraz do konsulatu w Brnie w Czechach.

Później poinformowała, że ​​podobna paczka została również dostarczona do ambasady w Madrycie i że śledczy są na miejscu. Nikołenko opublikował zdjęcie ogrodu ambasady w Madrycie, gdzie patrolował z psem hiszpański policjant.

Oprócz paczek rezydencja ambasadora Ukrainy w Watykanie była wysmarowana odchodami zwierząt, co Ukraina podejrzewa. „Drzwi do mieszkania, schody i ściany w strefie wejściowej były wysmarowane brudną substancją o nieprzyjemnym zapachu” – powiedział ambasador Watykanu na Ukrainie Andrij Jurasz.

„Trudno w pełni wyjaśnić, dlaczego i jaki jest powód tej strasznej wiadomości, ale jest to niewątpliwie systematyczny trend, systematyczny atak na ukraińskie misje Europa,” powiedział.

Fałszywy alarm bombowy wpłynął w związku z ambasadą Ukrainy w Kazachstanie. Ukraina wezwała swoje ambasady do zwiększenia bezpieczeństwa i poprosiła o pomoc kraje przyjmujące.

READ  Rząd Etiopii twierdzi, że wojsko na razie nie zaatakuje Tigray
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *