Connect with us

Nauka

Kongres wybrał swoich „szefów” – dla jednostek w Europie

Published

on

Kongres może nie był w stanie znaleźć pełnoetatowego prezydenta na czele partii w Indiach w ciągu ostatnich dwóch lat, odkąd Rahul Gandhi opuścił urząd, ale właśnie zakończył lawinę nominacji – od „prezydentów krajów” z całej Europy, wybierających piwny baron dla naukowca, aby „szerzyć swoją ideologię daleko i szeroko” na zagranicznych plażach.

Nominacje, wszystkie pochodzenia indyjskiego, zostały ogłoszone na początku tego tygodnia przez Departament Kongresu Międzynarodowego kierowany przez technokratę, który stał się politykiem Samem Pitrodą.

Garisober Singh Gill, właściciel marki piwa Chakra, został nowym „Prezydentem kraju” Międzynarodowego Kongresu Indii (MKOl) w Norwegii. Według portalu o piwie Chakra marka wprowadzona przez Gill w 2006 roku była „pierwszą marką browaru Punjabi” na rynku międzynarodowym.

Gill powiedział, że jego ojciec, Gurmail Gill, były piłkarz reprezentacji narodowej z Indii, był założycielem MKOl w Europie i że partia ma dobrą obecność w Norwegii. „Mój tata był w Kongresie przez całe życie. Teraz zakładam… Celem jest sprowadzenie inwestycji, przemysłu do Indii” – powiedział.

Zapytany, dlaczego nurkuje w politykę, dodał: „Dobrze wiedzieć… co się dzieje w moim kraju”.

Dla Finlandii wybór Kongresu to naukowiec Komal Kumar Javarapp, lat 35, biolog molekularny, który pracuje w obszarze raka krwi i pracuje w znanym szpitalu w Kopenhadze.

Javarapp, który pochodzi z Mysore, powiedział, że MKOl powstał w Finlandii dopiero niedawno i koordynuje swoje działania. Powiedział, że szukał Pitrody. „Napisałem e-mail, w którym wyraziłem zainteresowanie uczestnictwem. Zasugerowali, jak można to zrobić. ”

O swojej motywacji Javarapp powiedział: „Pracowałem w różnych krajach jako naukowiec. Kiedy patrzę na Indie… dziedzinę nauki, zwłaszcza zdrowia… czuję, że brakuje dobrych badań. Naukowcy tacy jak ja powinni być zaangażowani w tego rodzaju rzeczy. Moim pomysłem jest powrót do Indii w przyszłości i zrobienie czegoś dobrego dla mojego kraju… Ideologia Kongresu przyciągnęła mnie i zmotywowała. ”

READ  Ziemia jest bliżej supermasywnej czarnej dziury w centrum naszej galaktyki, niż myśleliśmy

Inni nominowani to Dilbag Channa (Włochy), Joy Kochattu (Szwajcaria), Sonia Heldsted (Szwecja), Sunil Korah (Austria), Sukheevan Preet Singh (Belgia), Harpinder Singh Ghag (Holandia) i Amarjit Singh (Polska).

Rajwinder Singh, organizator MKOl na Europę, powiedział, że organizacja jest obecna w 23 krajach europejskich, z najsilniejszą w Wielkiej Brytanii. Powiedział, że większość osób, które zostały prezydentami kraju, to biznesmeni, profesjonaliści i naukowcy. Sam Singh zajmuje się hotelarstwem i nieruchomościami.

Opisując pozostałych nominowanych, Singh powiedział, że Channa jest konsultantem ds. imigracji, Heldsted pracuje jako kierownik ds. HR w szpitalu w Sztokholmie, Sukheevan jest handlowcem i dystrybutorem żywności w Indiach, Ghag pracuje w sektorze transportowym, Kochattu jest także przedsiębiorcą stowarzyszonym w World Malayalee Council, Amarjit pracuje w sektorze finansowym, a Korah jest specjalistą IT.

Rahul Pathinettil Raj, naukowiec rolny z siedzibą w Monachium i kierujący działalnością Kongresu Zawodowego Indii kierowany przez Shashi Tharoor, powiedział, że zarówno on, jak i MKOl współpracują z indyjskimi profesjonalistami w całej Europie, aby szerzyć ideologię Kongresu i przyciągać specjalistów do organizacji .

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *