Connect with us

Nauka

Komunikaty prasowe

Published

on

Komunikaty prasowe

MESA, Arizona, 26 września 2023 r Boeinga [NYSE: BA] gościł w poniedziałek Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka wraz z delegacją w obiekcie Boeing Mesa w Arizonie. Minister spotkał się z przywódcami Boeinga i odwiedził linię produkcyjną AH-64 Apache, aby uczcić niedawny wybór Apache przez Polskę.

W zeszłym roku Polska ogłosiła zamiar nabycia 96 nowych śmigłowców szturmowych Apache po zatwierdzeniu przez rząd USA umowy Foreign Military Sale w sierpniu 2023 r. Jako najpotężniejszy i najbardziej wszechstronny śmigłowiec szturmowy na świecie, AH-64 Apache poprawi interoperacyjność Polski z USA. Armia i państwa NATO.

„Ściśle współpracujemy z obydwoma rządami, aby sfinalizować tę sprzedaż i nie możemy się doczekać dostarczenia pierwszego Apache do Polski” – powiedziała Heidi Grant, prezes Business Development, Boeing Defence, Space and Security. „Polska stanie się drugim co do wielkości operatorem Apache na świecie, po armii amerykańskiej”.

Boeing buduje AH-64 Apache od ponad 40 lat w Mesa w Arizonie i jest w stanie dostarczać 80 Apache rocznie ze swoich najnowocześniejszych obiektów. Obecnie na całym świecie działa ponad 1290 samolotów Apache obsługiwanych przez Boeing Global Services. Firma prowadzi zdywersyfikowaną działalność na terenie państwa, obejmującą rozwój technologii helikopterowych oraz produkcję podzespołów kompozytowych i elektrycznych. Boeing Mesa zatrudnia ponad 4800 pracowników i współpracuje z 250 dostawcami i sprzedawcami w stanie Arizona.

„Nasz zespół jest zaszczycony możliwością powitania Ministra Błaszczaka i wdzięczny za zaufanie, jakim Polska obdarzyła samolot AH-64 Apache w celu zaspokojenia potrzeb w zakresie bezpieczeństwa narodowego” – powiedziała Kathleen Jolivette, wiceprezes i dyrektor generalny Vertical Lift. „To pozytywny krok w stronę Polski, która stanie się najnowszym klientem korzystającym z Apache”.

# # #

Jako wiodąca globalna firma z branży lotniczej i kosmicznej Boeing opracowuje, produkuje i serwisuje samoloty komercyjne, produkty obronne i systemy kosmiczne dla klientów w ponad 150 krajach. Jako wiodący amerykański eksporter, firma wykorzystuje talenty globalnej bazy dostawców, aby zwiększać możliwości gospodarcze, zrównoważony rozwój i wpływ na społeczność. Zróżnicowany zespół Boeinga angażuje się we wprowadzanie przyszłościowych innowacji, przewodnictwo w sposób zrównoważony i kultywowanie kultury opartej na podstawowych wartościach firmy, takich jak bezpieczeństwo, jakość i uczciwość. Dołącz do naszego zespołu i znajdź swój cel w boeing.com/careers.

READ  Statek towarowy Ro-Ro dla Europejskiej Agencji Kosmicznej „rozwija” swoje żagle

Kontakt:
Marcia Costley
Komunikacja Boeinga
+1-714-316-4267
[email protected]

Michelle Whale
Komunikacja Boeinga
+1-480-285-4361
[email protected]

Relacje z mediami Boeinga
[email protected]

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *