Connect with us

Gospodarka

Komisarz Vălean zajmuje się kwestiami granicznymi między Polską a Ukrainą

Published

on

Komisarz Vălean zajmuje się kwestiami granicznymi między Polską a Ukrainą

Z radością witam ponowne otwarcie dla ruchu towarowego przejścia granicznego Dorohusk-Jahodyn, najważniejszego przejścia granicznego między Polską a Ukrainą.

Blokada obowiązująca od 6 listopada miała istotne konsekwencje dla Ukrainy, Polski i UE, ale przede wszystkim dla wszystkich kierowców dotkniętych blokadą.

Jak wspomniałem w zeszłym tygodniu, w ciągu ostatniego miesiąca Komisja wielokrotnie współpracowała bezpośrednio z protestującymi i władzami krajowymi, proponując konkretne środki mające ułatwić proces przekraczania granicy między Ukrainą a Polską.

Jednocześnie nadal wyrażamy zaniepokojenie faktem, że pozostałe trzy przejścia graniczne między Polską a Ukrainą pozostają zablokowane.

Niezwykle istotne jest, aby odpowiednie władze krajowe i lokalne podjęły niezbędne środki w celu zapewnienia możliwości przepływu towarów przez zewnętrzne granice UE. Zachęcam wszystkie strony do współpracy z Komisją w celu wdrożenia środków zwiększających efektywność na przejściach granicznych i zapewniających właściwe stosowanie umowy o transporcie drogowym między UE a Ukrainą.

Będziemy nadal wspierać konstruktywne dyskusje, które dostarczają zweryfikowanych danych na temat problemów praktycznych i nadal wspierać poszukiwanie pragmatycznych rozwiązań. Szybkie zakończenie protestów z pewnością ułatwiłoby te dyskusje.

Chciałbym przypomnieć wszystkim zaangażowanym o szkodach, jakie te protesty wyrządzają europejskiej gospodarce, łańcuchom dostaw, innym operatorom dróg i Ukrainie, krajowi pogrążonemu w wojnie.

Pozostałe przejścia graniczne muszą zostać natychmiast otwarte.

/ Publiczne wydanie. Ten materiał z pierwotnej organizacji(-ów) może być materiałem z konkretnego momentu i może być edytowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie reprezentuje żadnego stanowiska instytucjonalnego ani partii, a wszystkie poglądy, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie poglądami autora (autorów). Zobacz w całości tutaj.

READ  EBOR zatwierdza pożyczkę w wysokości 50 mln euro dla NREP na nowe mieszkania w Polsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *