Connect with us

Nauka

KOMENTARZ BADAWCZY: Jaki jest status e-commerce w Polsce i Stanach Zjednoczonych? – Przemysł

Published

on

Przesyłki w Stanach Zjednoczonych zajęły średni czas dostawy 3,2 dni

W przeciwieństwie do swojego europejskiego odpowiednika, Polski, stan e-commerce w Stanach Zjednoczonych wydawał się być nieco bardziej dotknięty problemami globalnych łańcuchów dostaw. Jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę wzrost sprzedaży internetowej o 49% w okresie świątecznym 2020. Tylko w weekend Czarny Piątek i Cyber ​​Poniedziałek amerykańscy konsumenci wydali w Internecie ponad 9 miliardów dolarów, co jest jedną z najwyższych dotychczasowych liczb.

96% paczek w USA zostało pomyślnie dostarczonych za pierwszym razem

Podobnie jak w Polsce, w USA w ciągu ostatnich kilku miesięcy 2020 r. nastąpił duży wzrost przypadków COVID-19. Nawet przy 35% skoku wolumenu e-commerce w okresie świątecznym, 96% zamówień w USA zostało pomyślnie zrealizowanych. dostarczone za pierwszym razem. Jest to prawdopodobne, ponieważ obowiązkowe nakazy pozostania w domu są wydawane w większości stanów w całym kraju w związku z obawami przed drugą falą COVID-19.

57% przesyłek dostarczonych do punktów odbioru w Stanach Zjednoczonych zostało odebranych w ciągu 24 godzin

Pomimo wysokiego wskaźnika skuteczności dostaw do domu, w 2020 r. punkty odbioru zyskały wyższą pozycję wśród kupujących w USA. Ze względu na ogromną sieć punktów PUDO dostępnych w całym kraju, klienci uważają je obecnie za jeszcze bardziej pożądane niż tradycyjne dostawy. UPS nawiązał również współpracę z głównymi sprzedawcami detalicznymi, takimi jak Michaels i CVS, aby punkty odbioru były jeszcze bardziej dostępne dla wszystkich. To powiedziawszy, tylko 57% paczek dostarczonych do punktów odbioru w USA zostało odebranych w ciągu 24 godzin, co jest procentem nieco niższym niż w Polsce.

2021 i później

Trudno powiedzieć, czego się spodziewać, zwłaszcza biorąc pod uwagę niepewność związaną z obecnym globalnym kryzysem zdrowotnym. Z niecierpliwością oczekujemy jednak, jak zmieni się stan handlu elektronicznego w tych krajach w 2021 r. i później.

READ  Michał Dymet planuje lepsze życie w Rebel County

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *