Connect with us

Świat

Kolumbijski trybunał ogłasza, że ​​co najmniej 6402 osoby zostały zabite przez armię w celu zwiększenia liczby ciał w globalnym rozwoju

Published

on

Specjalny sąd pokojowy w Kolumbia ustalili, że co najmniej 6 402 ludzi zostało zamordowanych i fałszywie uznanych za zabójstwa bojowe przez armię tego kraju, próbując poprawić statystyki dotyczące wojny domowej z lewicowymi grupami rebeliantów. Liczba ta jest prawie trzykrotnie wyższa niż liczba wcześniej zatwierdzona przez Prokuraturę Generalną.

Wspomniane morderstwa Kolumbia jako „fałszywie pozytywny skandal„Miało miejsce w latach 2002-2008, kiedy rząd prowadził wojnę z Rewolucyjnymi Siłami Zbrojnymi Kolumbii (lub FARC), lewicowym powstaniem partyzanckim, które ostatecznie zawarło pokój z rządem w 2016 roku. Żołnierze byli nagradzani za zmanipulowane statystyki zabijania dodatkami, w tym czasem wolnym i akcjami.

Porozumienie z 2016 r. Obejmowało powołanie specjalnego trybunału sprawiedliwości, znanego pod hiszpańskimi inicjałami JEP – – Zbadaj przestępstwa po wszystkich stronach konfliktu i postaw je przed wymiarem sprawiedliwości. W czwartek JEP opublikował wstępne wyniki śledztwa w sprawie skandalu „Fałszywie pozytywny”, który nastąpił po ekshumacji masowych grobów w całym kraju w ciągu ostatnich dwóch lat.

Oświadczenie JEP potwierdziło, że dochodzenie będzie kontynuowane i będzie się teraz koncentrować na prowincjach w kraju, które nie zostały jeszcze potraktowane priorytetowo w ich dochodzeniu.

Jackeline Castaño, której brat został porwany i zamordowany przez wojsko w 2008 roku, uważał, że po ogłoszeniu w czwartek sprawiedliwość jest bliżej. Podczas gdy wielu zwykłych żołnierzy zostało wysłanych do więzienia, a dziesiątki wysokich rangą oficerów zwolniono, ofiary twierdzą, że ci, którzy wydali rozkazy, nadal nie zostali postawieni przed sądem.

„Jesteśmy wdzięczni za opublikowanie wyników badań JEP, które pokazują, jak powszechne były egzekucje pozasądowe w okresie [then-president] Álvaro Uribe, od 2002 do 2008 roku ”- powiedział Castaño, który stoi na czele grupy ofiar. „Mamy nadzieję, że prawda nadal wyjdzie na jaw”.

READ  Ganges: Dziesiątki ciał myje się we wschodnich Indiach

Movice, grupa ofiar przestępstw popełnionych przez państwo kolumbijskie, również z zadowoleniem przyjęła wyniki JEP. „Wysoka liczba tych zbrodni nie jest zaskoczeniem” – głosi oświadczenie grupy, które demonstruje „politykę wewnętrzną” w wojsku „bez żadnej kontroli ani sankcji wobec osób odpowiedzialnych”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *