Connect with us

Świat

Kobieta z Miami przeżyła atak w Tel Awiwie

Published

on

Kobieta z Miami przeżyła atak w Tel Awiwie

PEMBROKE PARK na Florydzie – Izraelsko-Amerykanka z Miami opisała, jak to było przeżyć sobotni atak Hamasu, w którym zginęły setki ludzi w Izraelu.

Mayan Derhy, terapeutka urodzona w Izraelu i wychowana w Miami, powiedziała, że ​​kiedy w sobotę wybuchła rakieta, przebywała w swoim mieszkaniu w Tel Awiwie ze swoim partnerem, izraelskim rezerwistą wojskowym.

„Po raz pierwszy w życiu przeżyłem coś takiego” – powiedział Derhy w niedzielę w tym tygodniu na południowej Florydzie.

Izraelczycy sprawdzają gruz budynku dzień po uderzeniu rakiety w Strefie Gazy w Tel Awiwie, Izrael, niedziela, 8 października 2023 r. (AP Photo/Oded Balilty) (Prawa autorskie 2023, Associated Press, wszelkie prawa zastrzeżone)

Miejski alarm obudził ich około 7 rano i szybko pobiegli do bezpiecznego pokoju w swoim mieszkaniu, pomieszczenia zaprojektowanego tak, aby wytrzymać ataki rakietowe. Derhy powiedział, że tym razem coś wydawało się inne. Włączyli telewizor, a dziennikarze wydawali się być w szoku.

Miejski alarm włączył się jeszcze kilka razy. Derhy powiedział, że wchodzili i wychodzili z pokoju ochrony oraz włączali i wyłączali telewizor. Oglądali wiadomości poza pomieszczeniem ochrony, kiedy usłyszeli: „BUM! BUM! BUM!”

Kilka godzin po ataku powiedziała, że ​​jej partner otrzymał telefon od izraelskiego dowódcy wojskowego, który nakazał mu opuścić mieszkanie, opuścić miasto i udać się na północ. Pospieszyli się przygotować na kontynuację „BOOMS!”.

Izraelczycy sprawdzają gruz budynku dzień po uderzeniu rakiety w Strefie Gazy w Tel Awiwie, Izrael, niedziela, 8 października 2023 r. (AP Photo/Oded Balilty) (Prawa autorskie 2023, Associated Press, wszelkie prawa zastrzeżone)

„Kiedy się pakowaliśmy, włączył się kolejny alarm, więc pobiegliśmy z torbami do pomieszczenia ochrony, po prostu zeszliśmy na dół i wsiedliśmy do samochodu” – powiedział Derhy.

Małżonce groziło zastrzelenie przez bojowników Hamasu, gdy podróżowali około godziny na północ wzdłuż izraelskiego wybrzeża Morza Śródziemnego do miasta portowego Hajfa, około godziny jazdy od miejsca, gdzie Hezbollah przeprowadził atak rakietowy.

„Byłam w stanie najwyższej gotowości” – powiedziała Derhy, dodając, że płakała po drodze.

Ludzie mijają zniszczenia spowodowane rakietą wystrzeloną ze Strefy Gazy w Tel Awiwie, Izrael, sobota, 7 października 2023 r. (AP Photo/Moti Milrod) (Prawa autorskie 2023 The Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone.)

W niedzielę Derhy powiedziała, że ​​nadal przetwarza swoje uczucia. Udało jej się porozumieć z rodziną w Miami i była w domu babci, aby porozmawiać o swoich doświadczeniach z Wiadomościami Lokalnymi 10, ponieważ „to ważne”.

Derhy powiedział, że wiadomość o ataku na Nova, festiwal muzyki tanecznej na świeżym powietrzu, który został zakłócony przez rakiety, również go dotknęła. Naoczni świadkowie podali, że bojownicy Hamasu strzelali do widzów, którzy próbowali przed nimi uciec. Niektórzy biegali, inni siedzieli w samochodach.

„To mogłem być ja. „Za kilka tygodni będę na festiwalu” – powiedział Derhy.

Ludzie patrzą na zniszczenia spowodowane rakietą wystrzeloną ze Strefy Gazy w Tel Awiwie, Izrael, sobota, 7 października 2023 r. (AP Photo/Moti Milrod) ***ISRAEL OUT*** (Prawa autorskie 2023 The Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone.)

Izraelskie służby ratunkowe podały, że zginęło ponad 260 bywalców koncertów Novy. Ocaleni donieśli, że bojownicy Hamasu wzięli zakładników. Niepokojące wideo, potwierdzone przez CNN i „Washington Post”, ukazuje bojowników Hamasu przetrzymujących Shani Louk, izraelsko-niemiecką kobietę, która wydawała się nieprzytomna.

Rosnąca liczba ofiar bezprecedensowego nalotu w Izraelu przekroczyła w niedzielny wieczór 700 osób, w tym 44 izraelskich żołnierzy, podczas gdy bojownicy Hamasu twierdzili, że mają w Gazie ponad 130 zakładników, gdzie według Associated Press zginęło 413 osób. Derhy stwierdziła, że ​​boli ją świadomość, że dzieci są przetrzymywane jako zakładnicy.

„Tu nie chodzi już o Izrael” – powiedział Derhy – „chodzi o bycie człowiekiem”.

Powiązany raport w sobotę

Sprawdź w tym tygodniu w południowej Florydzie

READ  Koronawirus we Francji. 42 tysiące nowych infekcji, kolejny rekord. Macron: Przynajmniej do lata

Prawa autorskie 2023 by WPLG Local10.com – Wszelkie prawa zastrzeżone.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *