Connect with us

Zabawa

Klinsmann prowadzi zespół FIFA, który analizuje Mistrzostwa Świata na wyjeździe

Published

on

DOHA, Katar (AP) – Czarny SUV pełen fanów piłki nożnej w koszulkach Lionela Messiego zatrzymuje się obok Mistrzostw Świata -markowy pojazd, obydwa przesunięte do przodu w nocnym ruchu ulicznym po wyjściu Argentyny z meczu z Polską.

Dwóch mężczyzn w Jeepie Wranglerze z bahrajńskimi tablicami rejestracyjnymi patrzy, macha i uśmiecha się po obejrzeniu gry Messiego w wygranym 2: 0 meczu, ale nie zauważa legendarnych pasażerów na tylnym siedzeniu furgonetki.

Jürgen Klinsmann, Faryd Mondragón i Cha Du-ri.

Jeden jest mistrzem świata. Razem zostali wybrani do ośmiu turniejów Pucharu Świata. W sumie rozegrali 235 meczów dla Niemiec, Kolumbii i Korei Południowej.

A teraz są w tym samym zespole nadawczym responsywne podcasty omawiaj taktyki i strategie zespołu, jadąc na najbliższy stadion lub wracając do hotelu w szykownej dzielnicy Pearl.

Analiza oparta na danych jest tak świeża, że ​​pojazd FIFA jest wypełniony mikrofonami, nagrywając na stadionie 974 około 20 minut po końcowym gwizdku.

Associated Press dołączyła do jednej z ekip podcastów FIFA – trzech wielkich piłkarzy i trzech weteranów analityków – którzy stworzyli swój pierwszy szkic meczu pomiędzy Argentyną a Polską na potrzeby oficjalnej historii taktycznej FIFA na mundialu w Katarze.

Uprzywilejowany dostęp do mediów objął nawet Mondragón, który zrezygnował ze swojego zwykłego miejsca obok zwykłego kierowcy.

„Bramkarz musi być z przodu, ponieważ jest najlepszy” — powiedział Klinsmann, który zdecydował się na tę podróż na siedzeniu w środkowym rzędzie – w centrum przesłuchów z wyraźnym widokiem na drogę przed sobą.

Jako mistrz świata z 1990 roku z Republiką Federalną Niemiec i dwukrotny trener Pucharu Świata – z Niemcami w 2006 roku i USA w 2014 roku – Klinsmann jest de facto szefem tego zespołu nadawczego. Ma łatwe koleżeństwo.

Jest taki żart na temat języka „piłka nożna kontra piłka nożna”, a Klinsmann przepytuje AP na temat „nagolenników czy nagolenników?” Jest wyraźnie „ochraniaczem nagolenników”, a odpowiedź na golenie budzi okrzyki Brytyjczyków.

READ  Oscary 2023: Panama przedstawia „Urodzinowego chłopca” Arturo Montenegro | Aktualności

Nagrywanie rozpoczyna się po tym, jak furgonetka minie progi zwalniające na parkingu, a ośmiomiejscowy pojazd skręci na drogę ekspresową Ras Abu Abboud.

Wykład jest ostry i kolegialny. Cała szóstka tworzy tło z delikatnymi kliknięciami kierunkowskazów samochodu i dzwoniącym telefonem Mondragóna. Piszczy dwa razy, po czym wycisza połączenie z kolumbijskiej stacji telewizyjnej, która chce go na ekranie.

10-minutowa rozmowa kończy się w krętym korku, podczas gdy wszyscy są oświetleni wewnętrznymi światłami na wypadek, gdyby ktoś w sąsiednich pojazdach odwrócił wzrok od swojego telefonu. oni nie.

Klinsmann mówi, że fani „czasami machają” trzem graczom, podczas gdy Mondragon stukał w okno po stronie pasażera i żartował: „Jest kuloodporne”.

Opuszczenie stadionu było inne, ponieważ cała trójka cierpliwie pozowała do selfie z fanami, gdy schodzili trzy piętra po schodach po opuszczeniu długiego biurka przed stoiskiem dla mediów.

Zespół techniczny FIFA prowadzi zaawansowaną technologicznie operację. Każdy używa tabletu Apple do oglądania meczów z kamer z szerokokątnych punktów widokowych na linii środkowej i za każdą bramką. Pionowy obszar ekranu przechowuje klipy z kluczowymi akcjami i spostrzeżeniami taktycznymi.

Ekspert ds. danych FIFA udostępnia natychmiastowe analizy, które można również udostępnić oficjalnym nadawcom.

FIFA zobowiązała się do udostępniania ogromnych ilości danych w ciągu czterech godzin po każdym meczu. Jest przetwarzany przez zespół analityków z Wielkiej Brytanii, debiutancki projekt Pucharu Świata, aby informować i edukować fanów i trenerów na całym świecie.

Większy obraz to Centrum szkoleniowe FIFA Witryna internetowa, bezpłatne źródło informacji przeznaczone do nauczania trenerów we wszystkich 211 krajach członkowskich. Zarządza nim Arsène Wenger, który kiedyś trenował Klinsmanna w Monako.

„Życzenie FIFA brzmiało:„ Pomóż nam zrozumieć, co jest naprawdę istotne ”- powiedział Klinsmann. „To nie jest wielka sprawa dla młodszego pokolenia, ale dla nas jest to:„ OK, jak połączymy te wszystkie dane ze wszystkimi statystykami ”. Czy ma sens?’

READ  Południowokoreańska „fala” stała się globalna

„W pewnym sensie zderzamy się, faceci od danych z facetami od piłki nożnej. Uczymy się dalej”.

FIFA udostępnia bezpłatnie wszystkie podcasty, klipy wideo i programy treningowe. Nawet dla pasażerów, którzy utknęli w korku z telefonami.

___

Relacja AP World Cup: https://apnews.com/hub/world-cup i https://twitter.com/AP_Sports

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *