Connect with us

Świat

Kim Dzong Un z Korei Północnej ogłasza zwycięstwo nad Covid

Published

on

Kim Dzong Un z Korei Północnej ogłasza zwycięstwo nad Covid
Korea Północna nie ujawnił, ile potwierdzonych infekcji wirusa wykryto, ale nie zgłosił żadnych nowych podejrzanych przypadków od 29 lipca, kiedy międzynarodowe agencje pomocy twierdzą, że możliwości testowania są ograniczone.

Znosząc maksymalne środki antypandemiczne, Kim powiedział, że Korea Północna musi utrzymać „silną stalową barierę antyepidemiczną i zintensyfikować działania antyepidemiczne do końca globalnego kryzysu zdrowotnego”, zgodnie z raportem państwowej agencji prasowej KCNA.

Analitycy twierdzą, że chociaż na północy panuje autorytaryzm Z drugiej ręki Pandemia zaostrzenia kontroli społecznych może być ich deklaracją zwycięstwa preludium do przywrócenia handlu utrudnionego przez blokady granic i inne restrykcje.

Obserwatorzy stwierdzili również, że może to utorować Północy drogę do przeprowadzenia testu broni jądrowej po raz pierwszy od 2017 roku.

Oficjalna liczba zgonów 74 osób w Korei Północnej jest „bezprecedensowym cudem” w porównaniu z innymi krajami, podała KCNA, powołując się na innego urzędnika.

Zamiast potwierdzonych przypadków Korea Północna zgłosiła liczbę osób z objawami gorączki. Te codzienne przypadki kulminował na ponad 392 000 15 maja, co skłoniło ekspertów ds. Zdrowia do ostrzeżenia przed nieuniknionym kryzysem.
Światowa Organizacja Zdrowia ma budzić wątpliwości w sprawie roszczeń Korei Północnej i powiedział w zeszłym miesiącu, że uważa, że ​​sytuacja jest stać się gorszymnie lepiej, z powodu braku niezależnych danych.

Oświadczenie Pjongjangu o zwycięstwie przychodzi pomimo braku znanego programu szczepień. Zamiast tego kraj twierdzi, że opiera się na blokadach, domowej terapii narkotykowej i tym, co Kim nazwał „koreańskim, korzystnym systemem socjalistycznym”.

Północ poinformowała, że ​​prowadzi intensywne badania medyczne w całym kraju, w tym codzienne testy PCR wody zebranej w obszarach przygranicznych.

Powiedział również, że opracował nowe metody wykrywania wirusa i jego wariantów, a także innych chorób zakaźnych, takich jak: ospa małp.
Siostra Kim, Kim Yo Jong, powiedziała, że ​​przywódca Korei Północnej sam cierpiał na objawy gorączki oskarżone ulotki z Korei Południowej za spowodowanie epidemii, poinformowała KCNA.

„Chociaż był poważnie chory z wysoką gorączką, w obliczu wojny antyepidemicznej nie mógł ani na chwilę położyć się i pomyśleć o ludziach, którymi musiał się zająć do końca” – powiedziała w przemówieniu chwalącym jego wysiłki.

READ  Szef obrony Filipin w słownym sporze z Chinami na rafie

W czwartek ministerstwo zjednoczenia Korei Południowej stwierdziło w oświadczeniu, że „silnie żałuje” „powtarzającego się nieuzasadnionego twierdzenia Korei Północnej” o tym, jak Covid-19 dostał się do kraju.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *