Connect with us

Świat

Kierowcy oskarżeni po najgorszej katastrofie autobusowej w Australii od dziesięcioleci, w której zginęło 10 gości weselnych

Published

on

Kierowcy oskarżeni po najgorszej katastrofie autobusowej w Australii od dziesięcioleci, w której zginęło 10 gości weselnych

SYDNEY, 12 czerwca (Reuters) – Mężczyzna został oskarżony o niebezpieczną jazdę w poniedziałek po tym, jak co najmniej 10 gości weselnych zginęło, gdy autobus, którym podróżowali, uderzył w rondo w najgorszym wypadku autobusowym w Australii od prawie 30 lat, powiedział Policja.

Dwadzieścia pięć osób zostało rannych w wypadku w niedzielę około 23:30 (13:30 GMT) w pobliżu miasta Greta, około 180 km (112 mil) na północny zachód od Sydney, podała policja.

35-osobowy autobus zjechał z drogi na rondzie i przewrócił się po uczestnictwie w weselu w regionie Hunter, wiejskim obszarze znanym z winnic i miejsc weselnych.

Policja poinformowała, że ​​kierowca, 58-letni mężczyzna, został przewieziony do szpitala na obowiązkowe badanie na obecność narkotyków. Odmówiono mu zwolnienia za kaucją i ma stawić się w sądzie we wtorek.

Premier Australii Anthony Albanese złożył „najgłębsze kondolencje” rodzinom zabitych i rannych.

„Wszyscy znamy radość z pójścia na wesele… To jedne z najszczęśliwszych chwil, jakie można przeżyć. Ponieważ zakończenie tak radosnego dnia w pięknym miejscu z tak straszną utratą życia i obrażeniami jest tak okrutne, tak smutne i tak niesprawiedliwe” – powiedział dziennikarzom Albanese.

Komisarz policji NSW, Karen Webb, powiedziała, że ​​policja traktuje wypadek jako pojedynczy wypadek samochodowy, a przyczyna mogła być znana dopiero od jakiegoś czasu.

Miejsce wypadku autobusu w dolinie Hunter Valley w Nowej Południowej Walii, Australia, 12 czerwca 2023 r. Zdjęcie AAP/Darren Pateman za pośrednictwem REUTERS

Powiedziała, że ​​autobus został naprawiony po „delikatnej operacji”, ponieważ w środku byli martwi pasażerowie.

„Zbyt blisko domu”

Dwa najgorsze wypadki autobusowe w kraju to zderzenia czołowe w ciągu dwóch miesięcy w 1989 roku, w których zginęło odpowiednio 35 i 21 osób, oba w stanie Nowa Południowa Walia. Osiemnaście osób zginęło w 1973 roku, kiedy autobus turystyczny spadł z klifu po awarii hamulca.

Mieszkańcy okolicy zebrali się, aby oddać hołd i złożyć kwiaty w pobliżu miejsca wypadku.

READ  Po czterech latach czołowy duchowny wspierający wolność w Kaszmirze poprowadzi piątkowe modlitwy | Wiadomości religijne

„Kiedy usłyszeliśmy o tym dziś rano, byliśmy jak, o mój Boże! To zbyt blisko naszego domu. A ślub, jeden z najszczęśliwszych dni w twoim życiu, staje się jednym z najtragiczniejszych dni w twoim życiu” – powiedział dziennikarzom Kim Greko.

Winiarnia Wandin Valley Estate, w której odbył się ślub, była zamknięta w poniedziałek, w święto państwowe, poinformowała Australian Broadcasting Corp.

„Jesteśmy głęboko zasmuceni wiadomością o nocnym wypadku autobusu, w którym zginęło kilku naszych gości” – poinformowało ABC, powołując się na oświadczenie winnicy.

Reportaż Renju Jose w Sydney; Pod redakcją Stephena Coatesa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *