Kenia zdobywa trzy medale na World Relays w Polsce

NAIROBI, Kenia, 3 maja – Kenia zdobyła trzy medale na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce, które zakończyły się na Śląsku w niedzielny wieczór. To poprawa w stosunku do ostatniej edycji w 2019 roku, która zdobyła tylko jeden medal.

Drużyna na 4 x 200 m zakończyła dwudniowe zawody na wysokim srebrze, ustanawiając krajowy rekord wynoszący jedną minutę i 24,26 sekundy, aby ukończyć wyścig za zwycięzcą, Niemcem.

Zarówno Dania, jak i Polska zrzuciły pałki podczas wyścigu, ale Niemcy dominowały, gdy Owen Ansah prowadził 19.96 w ostatnim meczu, aby zakotwiczyć swoją drużynę w wygranym 1: 22.43.

Zespół kenijski został zakotwiczony przez Hesborna Ochienga, aby osiągnąć jak najlepszy wynik imprezy. W skład zespołu weszli także rekordzista kraju na 100 metrów, Mark Otieno, który rozpoczął ekscytujący wyścig, Mike Mokamba i Elijah Onkware.

„Dwa lata temu w Jokohamie zajęliśmy 4 miejsce. To dobre błogosławieństwo. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością obrony barw Kenii w innych imprezach niż biegi długodystansowe. Naprawdę zaczynamy sprint. Są sprinterzy, to tylko kwestia czasu – powiedział Otieno po wyścigu.

Anchorman Ochieng dodał; „To pierwszy raz, kiedy zostałem wybrany do kenijskiej drużyny. Bardzo się cieszę, że od razu zdobyłem medal. Chcę podziękować zespołowi za zaufanie. ”

W dniu otwarcia Kenia zdobyła dwa medale, sztafeta mieszana 2 x 2 x 400 m Ferguson Rotich i Naomi Korir, która zdobyła srebro w swoim wyścigu.

Mieszana sztafeta wcześniej wywalczyła brąz w wyścigu wygranym przez Niemcy, a drugie miejsce zajęła gospodarz – Polska. W skład drużyny kenijskiej weszli Priscilla Tabunda, Michael Nzuku, Nusra Rukia i Wiseman Were.