Connect with us

technologia

Kazachstan ma duży potencjał turystyczny – mówi prezes PLL LOT

Published

on

Kazachstan ma duży potencjał turystyczny – mówi prezes PLL LOT

NUR-SULTAN – Kazachstan ma ogromny potencjał, aby stać się atrakcyjnym kierunkiem podróży, a intencją PLL LOT jest pomaganie ludziom w odkrywaniu Kazachstanu poprzez wysokiej jakości obsługę linii lotniczych – powiedział Rafał Milczarski, prezes PLL LOT w rozmowie z The Czasy Astany.

Rafał Milczarski, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT. Zdjęcie: forbes.pl

Milczarski powiedział, że pandemia COVID-19 spowodowała poważne zakłócenia w całym przemyśle lotniczym i stało się jasne, że linie lotnicze muszą szybko dostosować się do zmieniającej się natury świata. Ale wraz z niepewnością pojawiają się też szanse.” Pandemia zainspirowała nas do zwrócenia większej uwagi na inne obszary biznesowe, zwłaszcza na turystykę” – powiedział Milczarski.

„Kiedy myślisz o tym, czym jest turystyka, chodzi o znalezienie czegoś, czego ludzie nie znają. To poszukiwanie czegoś nowego najlepiej przeżywać poprzez turystykę: odwiedzając i odwiedzając miejsca, spotykając ludzi i poznając ich kulturę. Będzie to ważny czynnik przyszłości lotnictwa” – powiedział Milczarski. „W wielu branżach można pracować z domu. Ale jeśli chodzi o doświadczenia, tak naprawdę nie można się nimi cieszyć w domu ”.

Jak powiedział, trasy biznesowe będą nadal koncentrować się na tym, „jak zawsze”.

Jeśli chodzi o turystykę w Kazachstanie, Milczarski widzi duży potencjał rozwojowy. „Przyroda Kazachstanu, życzliwość i gościnność mieszkańców Kazachstanu oraz kuchnia kazachska mają niesamowitą wartość turystyczną. Chcemy pomóc Europie Środkowej odkryć Kazachstan nie tylko jako lokalizację biznesową, ale także jako ważny, atrakcyjny cel podróży” – powiedział Milczarski.

Rafał Milczarski i Altay Abibullayev na ceremonii otwarcia lotu Warszawa – Nur-Sultan. Zdjęcie: Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Polskie Linie Lotnicze LOT są bardzo zainteresowane poszerzeniem w przyszłości tras z Warszawy do Ałmaty. „Dla wielu ludzi w Europie bardzo trudno jest zobaczyć prawdziwą zimę. W Polsce w ciągu ostatnich 10 lat były słabe zimy z niewielką ilością śniegu. I to może stać się zupełnie nieoczekiwaną atrakcją dla wielu ludzi z Europy” – powiedział Milczarski, odnosząc się do terenów narciarskich w pobliżu Ałmaty, które oferują atrakcyjne miejsca na narty i wędrówki z bogatą ofertą atrakcji i pięknymi krajobrazami.

Zdaniem Milczarskiego Nur-Sultan ma też duży potencjał turystyczny. „To było niesamowite, jak w ciągu 20 lat odbudowano stolicę od podstaw. Nur-Sultan jest teraz dużym, wydajnym i ciekawym miastem, więc myślę, że to atrakcja sama w sobie.”

Z historycznego punktu widzenia lot między Warszawą a Nur-Sultanem był dla Polaków mieszkających w Kazachstanie ważnym szlakiem podróży do ojczyzny oraz dla osób podróżujących służbowo. Obecnie stała się jedną z najwygodniejszych tras przelotów dla osób z Kazachstanu do Europy Środkowej i Zachodniej.

Polskie Linie Lotnicze LOT i Kazachstan współpracują ze sobą od ponad czterech lat. Ważną rolę w budowaniu tej relacji odegrali dyplomaci z obu krajów. Milczarski zwrócił uwagę na wkład Ałtaja Abibullajewa, byłego ambasadora Kazachstanu w Polsce, w zainicjowanie lotu Warszawa – Nur-Sułtan i dostrzegł ogromny potencjał tej trasy zarówno dla Polaków, jak i Kazachów. Lot stał się strategicznie ważną trasą łączącą Azję Środkową z Europą Środkową.

Relacje Polskich Linii Lotniczych LOT z Kazachstanem zacieśniły się w czasie pandemii, gdy Port Lotniczy Nur-Sultan stał się hubem dla wielu linii lotniczych, w tym Polskich Linii Lotniczych LOT, w celu doładowania samolotów i zmiany załóg.

„W czasie pandemii wykonaliśmy bardzo ważne zadanie sprowadzenia z Chin do Polski dużej ilości ładunków z zabezpieczeniem medycznym. Bezpośrednia podróż do Chin iz powrotem była zbyt długa dla jednej załogi, więc musieliśmy zamienić się załogami w Nur-Sultan. Nasi piloci i stewardesy zatrzymywali się w hotelach Nur Sultan i cieszyli się wielką gościnnością. Było wiele lotów z różnych lokalizacji w Chinach do Nur-Sultanu z niezbędnymi dostawami, które następnie zostały dostarczone do Polski ”- powiedział Milczarski. „Kazachstan pomógł nam w realizacji niezbędnych zadań i niezbędnych transportów na rzecz polskiej służby zdrowia i ludności polskiej. Jestem za to bardzo wdzięczna i bardzo dziękuję.”

Odnosząc się do ich planów, Milczarski wspomniał o ważnej roli, jaką w przyszłości będzie odgrywać postęp technologiczny i jakość obsługi klienta. System operacyjny linii lotniczych, który obejmuje również systemy sprzedaży i architekturę strony internetowej, jest intensywnie aktualizowany. Wszystkie ulepszenia oferują klientom atrakcyjną propozycję wartości i wysoką jakość usług.

READ  Klasyczne telefony BlackBerry przestaną działać 4 stycznia

Milczarski pogratulował również wszystkim obywatelom Kazachstanu 30-lecia niepodległości, które Kazachstan obchodził 16 grudnia, aby rządzić strategicznie i ostrożnie. Życzę wszystkim powodzenia i sukcesów. Myślę, że Kazachstan ma przed sobą wspaniałą i świetlaną przyszłość.”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *