Connect with us

technologia

Nie ma możliwości usunięcia gier na PS5 z dysku SSD Eurogamer.net •

Published

on

Nie ma możliwości usunięcia gier na PS5 z dysku SSD Eurogamer.net •

Nie można wykonać kopii zapasowej gry PS5 na USB.

Kontynuując nasz proces recenzji PlayStation 5, Digital Foundry oferuje dziś przewodnik po swoim wspaniałym nowym interfejsie użytkownika, eksplorację systemu menu i nowych funkcji. Podczas nagrywania tego filmu napotkałem nieprzyjemne problemy. Duży problem polega na tym: obecnie wydaje się, że nie ma sposobu na skopiowanie gier PS5 z głównej pamięci systemowej, co powoduje problemy, gdy dysk SSD jest pełny. W tym scenariuszu jedynym sposobem zainstalowania nowych gier jest usunięcie starych. Aby odtworzyć je ponownie, będziesz musiał je ponownie pobrać i usunąć inny zainstalowane gry PS5. Nie ma to wpływu na gry PlayStation 4 zainstalowane na PS5 mogą przeniesiony do zewnętrznego urządzenia pamięci masowej USB.

Podobnie jak w przypadku konsol z serii Xbox, gry nowej generacji na PS5 można uruchamiać tylko z pamięci wewnętrznej (lub z karty rozszerzeń 1 TB na konsolach Microsoft). Jak dotąd firma Sony nie umieściła na białej liście żadnych dysków M.2 NVMe innych firm w celu uzyskania dodatkowego miejsca na dyskach półprzewodnikowych. Różnica polega jednak na tym, że konsole Xbox pozwalają na archiwizowanie wszystkich gier, starych i nowych, w pamięci zewnętrznej. Stamtąd nie będziesz w stanie uruchamiać gier nowej generacji, ale przynajmniej możesz pobierać tytuły do ​​iz pamięci wewnętrznej bez konieczności ich ponownego pobierania. To nie wydaje się dobrym rozwiązaniem na PS5.

Aby to przetestować, wypełniliśmy 667 GB dostępnego miejsca na PS5 grami PS4, a następnie spróbowaliśmy zainstalować nowy tytuł na PS5. System wyświetli monit o zwolnienie miejsca zgodnie z oczekiwaniami – a jedynym sposobem, aby to zrobić z danymi gry PS5, byłoby ich usunięcie. Jest to problem występujący w czasach, gdy gry rutynowo przekraczają limit 100 GB i mamy szczerą nadzieję, że firma Sony pilnie się tym zajmie.

READ  Wszystko, co musisz wiedzieć o żelowych przedłużeniach

Ta zawartość jest hostowana na platformie zewnętrznej, która będzie ją wyświetlać tylko wtedy, gdy zaakceptujesz ukierunkowane pliki cookie. Włącz wyświetlanie plików cookie.

John Linneman z Digital Foundry przedstawia przewodnik po interfejsie użytkownika PlayStation 5. Opcje zapisu gry są wyświetlane wokół znaku dziewięciu minut.

Mniej problematyczny, ale nadal bardziej ograniczony niż PS4, jest sposób obsługi danych zapisu gry na PS5. Nadal możesz tworzyć kopie zapasowe i przywracać dane gier PS4 z USB w interfejsie PS5. Jednak opcja USB została usunięta podczas adresowania pamięci PS5. To tylko domysły z mojej strony, ale system przechowywania gier na PS4 został zhakowany wiele lat temu – i można kupić oprogramowanie, które optymalizuje twoje zapisane gry za pomocą kodów lub pozwala udostępniać zapisane gry innym użytkownikom i udostępniać je natychmiast Na przykład, aby dać platynowe trofea.

Utrzymując dane pod całkowitą kontrolą Sony, PS5 zwiększa bezpieczeństwo – ale kosztem komfortu użytkownika. Należy podkreślić, że PS5 będzie automatycznie archiwizować zapisane dane, przechowując je w chmurze, podobnie jak rozwiązanie, które jest w grze od premiery Xbox One na konsolach Microsoft.

Jednak problem z pamięcią SSD – i brak opcji archiwizacji tytułów na PS5 – budzi niepokój i poprosiliśmy Sony o komentarz.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *