Connect with us

Świat

Katastrofa lotnicza w Fort Smith w Kanadzie: zgłoszono ofiary śmiertelne, w tym pracowników Rio Tinto na Terytoriach Północno-Zachodnich

Published

on

Katastrofa lotnicza w Fort Smith w Kanadzie: zgłoszono ofiary śmiertelne, w tym pracowników Rio Tinto na Terytoriach Północno-ZachodnichCNN

Nieznana liczba osób zginęła we wtorek w katastrofie samolotu lecącego do kopalni diamentów na kanadyjskich Terytoriach Północno-Zachodnich w pobliżu miasta Fort Smith – podają władze.

Według raportu niektórzy pasażerowie na pokładzie samolotu byli pracownikami Rio Tinto, globalnej firmy wydobywczej Wtorkowe oświadczenie grupy.

Firma nie podała, ilu pracowników było na pokładzie samolotu, ale zauważyła, że ​​w katastrofie zginęło, gdy samolot leciał do kopalni diamentów.

Jak wynika z komunikatu prasowego CNN, koroner Terytoriów Północno-Zachodnich również powiedział, że w katastrofie są ofiary śmiertelne, ale nie podał ich liczby.

„W tej chwili możemy potwierdzić, że jest ofiara śmiertelna, jednak nie przekażemy żadnych dalszych informacji, dopóki nie pojawią się najbliżsi krewni” – oznajmił w komunikacie prasowym koroner Terytoriów Północno-Zachodnich Garth Eggenberger.

W odpowiedzi na katastrofę Centrum Zdrowia w Fort Smith uruchomiło swój protokół dotyczący ofiar masowych około 8:50 we wtorek. według Urzędu ds. Zdrowia i Opieki Społecznej Terytoriów Północno-Zachodnich.

Katastrofa wywołała także reakcję Królewskiego Kanadyjskiego Patrolu Konnego, Kanadyjskich Rangersów i Królewskich Kanadyjskich Sił Powietrznych. Po katastrofie do Fort Smith wysłano także śledczych z biura koronera Terytoriów Północno-Zachodnich i Rady Bezpieczeństwa Transportu.

Według Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych poszkodowanym samolotem jest British Aerospace Jetstream zarejestrowany w Northwestern Air Lease Rada Bezpieczeństwa Transportu Kanady, który oświadczył, że prowadzi dochodzenie w sprawie katastrofy. Według Northwestern Air Lease samolot może zabrać na pokład do 19 pasażerów strona internetowa. CNN zwróciło się do Northwestern Air Lease z prośbą o komentarz.

RJ Simpson, Premier Terytoriów Północno-Zachodnich, wydał oświadczenie Składa najszczersze kondolencje rodzinom, przyjaciołom i bliskim osób, które znajdowały się na pokładzie samolotu. Zachęcał także dotkniętych mieszkańców do szukania wsparcia i wykorzystania Zasoby zdrowia psychicznego dostarczone przez rząd.

READ  Ekwadorczycy chcieli człowieka akcji. Prezydent Noboa spełnił tę rolę – łącznie z nalotem na ambasadę

„Skutki tego zdarzenia są odczuwalne w całym regionie” – powiedział Simpson. „Ludzie, których straciliśmy, nie byli tylko pasażerami lotu; Byli to sąsiedzi, współpracownicy, przyjaciele i bliscy. Ich historie i wkład w nasze społeczności nie zostaną zapomniane”.

We wtorek rano kanadyjscy żołnierze Rangers i Królewskie Kanadyjskie Siły Powietrzne odpowiedziały na zgłoszenie o utracie kontaktu z samolotem niedaleko Fort Smith, powiedział David Lavallee, urzędnik ds. spraw publicznych w RCAF w Winnipeg. Partner informacyjny CNN Canada, CBC News.

Według zespołu pogodowego CNN widoczność była słaba we wczesnych godzinach porannych we wtorek, ale poprawiła się około godziny 10:00.

Siły Powietrzne poleciały samolotami CC 138 Twin Otter z Yellowknife i CC 130J Hercules w Trenton, aby pomóc w poszukiwaniach i ratownictwie, powiedział Lavallee. Wysłano także dodatkowe jednostki szkoleniowe do Calgary.

Lavallee powiedział CBC, że w ramach odpowiedzi RCMP i kanadyjscy strażnicy przeprowadzili również przeszukania naziemne.

Po katastrofie we wtorek rano urzędnicy z Fort Smith poprosili o trzymanie się z daleka od miejsca katastrofy, aby funkcjonariusze mogli zareagować.

„Proszę pamiętać, że dziś rano miał miejsce wypadek lotniczy” – oznajmiło miasto Fort Smith w oświadczeniu Post na Facebooku. „To nowa sytuacja i miasto Fort Smith przygotowuje się do zareagowania i zapewnienia jakiejkolwiek pomocy”.

Królewska Kanadyjska Policja Konna powiedziała CNN, że przez całą noc będzie pomagać biuru koronera i TSB w dochodzeniu.

To rozwijająca się historia, która będzie aktualizowana.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *