Connect with us

Nauka

Karolina Północna zgłasza pierwszą w tym sezonie śmierć przez grypę :: WRAL.com

Published

on

Departament Zdrowia i Opieki Społecznej NC zgłosił pierwszą w tym sezonie śmierć związaną z grypą.

Według urzędników ta osoba miała ponad 65 lat i mieszka w środkowej Karolinie Północnej. Aby chronić prywatność rodziny, informacje o miejscu zamieszkania, hrabstwie, wieku i płci danej osoby nie zostaną ujawnione.

Tutaj możesz śledzić zgony związane z grypą w całym sezonie 2020-21. Zaktualizowane numery są przekazywane w każdy czwartek.

Wydział Zdrowia Publicznego śledzi przypadki grypy od 27 września i będzie to kontynuował do maja. W Karolinie Północnej zakażenia grypą występują najczęściej od późnej jesieni do wczesnej wiosny, a ich szczyt przypada zwykle na styczeń lub luty. Lekarze twierdzą, że ważne jest, aby zaszczepić się na grypę do końca października.

Zaleca się szczepienie przeciwko grypie każdemu, kto ukończył 6 miesięcy, szczególnie podczas pandemii COVID-19. Szczepienie przeciw grypie jest szczególnie ważne dla osób powyżej 65 roku życia, dzieci poniżej 5 roku życia, kobiet w ciąży oraz osób z niektórymi schorzeniami, takimi jak astma, cukrzyca, choroby serca i otyłość.

„To smutne przypomnienie, że grypa może być poważną chorobą iw niektórych przypadkach może prowadzić do komplikacji, a nawet śmierci” – powiedział stanowy epidemiolog Zack Moore, MD, MPH. „Ponieważ sezon grypowy rozpoczynający się podczas pandemii COVID-19 jest ważniejszy niż kiedykolwiek, aby ludzie zaszczepili się w tym roku”.

W sezonie grypowym 2019-2019 w Północnej Karolinie odnotowano 186 zgonów na grypę, w porównaniu z 208 zgonami w sezonie grypowym 2018-19. Z tych 186 zgonów 105 było osobami w wieku 65 lat i starszymi, a pięć było w wieku poniżej 18 lat.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *