Connect with us

Gospodarka

Karolina Dehnhard von Lindabury jako prelegent na Europejskim Forum Gospodarczym w Polsce

Published

on

Karolina Dehnhard, dyrektor zarządzający International Transaction Group w Lindabury, McCormick, Estabrook & Cooper, PC, była gościem polskiego rządu i prelegentem na ostatnim Europejskim Forum Gospodarczym w Polsce.

Jako prezes Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej Północno-Wschodnie, pani Dehnhard koncentruje się na łączeniu start-upów i firm o ugruntowanej pozycji z ich odpowiednikami w USA i Polsce. Mówiła o możliwościach inwestowania w Polsce przez amerykańskie firmy, a polskich firm w USA.

„Pandemia faktycznie uczyniła świat mniejszym światem” – powiedziała Karolina Dehnhard. „Ludzie siedzący przed swoimi komputerami mogli nawiązać kontakt z profesjonalistami z różnych sektorów na całym świecie, co przybliżyło koncepcję globalnego biznesu”.

Podczas konferencji pani Dehnhard opowiedziała o swoim dotychczasowym doświadczeniu w promowaniu rozwoju biznesu w Korei Południowej, Hiszpanii, Irlandii i na Kubie poprzez uczestnictwo w Leading Women Entrepreneurs, organizacji, którą nazwała jedną z 25 najlepszych kobiet-przedsiębiorców w New Jersey. Nakreśliła plan działania dla firm, aby współpracować z profesjonalistami na całym świecie w celu rozszerzenia ich działalności.

Pani Dehnhard podkreśliła również znaczenie zrozumienia, że ​​prowadzenie interesów między różnymi krajami wymaga współpracy różnych zarządów prywatnych i politycznych. W jej panelu dyskusyjnym na konferencji wzięli udział profesjonaliści z Ambasady RP, Rządu RP oraz prywatnych agencji, którzy odgrywają kluczową rolę w tego typu transakcjach.

Podkreśliła, że ​​dostęp do finansowania dostępnego za pośrednictwem Unii Europejskiej leży u podstaw zainteresowania amerykańskich firm prowadzeniem biznesu w Polsce. Jak skomentowała: „Osiągnęliśmy znaczne postępy we współpracy z uznanymi instytucjami w Polsce, które są partnerami w procesie aplikacyjnym o finansowanie. Biorąc pod uwagę te relacje, jest to najlepszy czas, aby rozważyć klientów z USA produkujących lub sprzedających jakąkolwiek usługę lub produkt w Polsce.”

W Karpaczu w południowo-zachodniej Polsce odbyło się XXX Forum Ekonomiczne pod hasłem „Europa w poszukiwaniu przywództwa”. W wydarzeniu wzięło udział ponad 3000 osób, w tym przedstawiciele polskiego rządu oraz goście z zagranicy. Forum jest największą platformą spotkań w Europie Środkowo-Wschodniej i oferuje dyskusje na temat bezpieczeństwa, perspektyw rozwoju gospodarczego, aktualnych wyzwań i zarządzania kryzysowego oraz konkretnych rozwiązań.

READ  Polska Najwyższa Izba Kontroli twierdzi, że wydatki na COVID-19 muszą być przejrzyste

(Odwiedzone 5 razy, odwiedzone 5 razy dzisiaj)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *