Connect with us

Świat

Karine Jean-Pierre zostaje sekretarzem prasowym Białego Domu

Published

on

Karine Jean-Pierre zostaje sekretarzem prasowym Białego Domu

WASZYNGTON – Prezydent Biden wybrał w czwartek Karine Jean-Pierre, zastępcę szefa sekretarza prasowego, na miejsce Jen Psaki na stanowisko głównej mówczyni Białego Domu, czyniąc ją pierwszą czarną kobietą, która piastowała jedno z najbardziej znanych stanowisk w amerykańskiej polityce.

Pani Jean-Pierre, która pracowała nad kampanią Bidena i ma długą karierę w komunikacji Demokratów, zostanie drugim sekretarzem prasowym Prezydenta w Białym Domu. W swojej nowej roli będzie musiała wykonywać codzienne odprawy z mównicy w pokoju odpraw.

W oświadczeniu pan Biden powiedział, że pani Jean-Pierre „nie tylko wnosi doświadczenie, talent i uczciwość wymagane w tym trudnym zadaniu, ale nadal będzie przewodzić w przekazywaniu informacji o pracy administracji Biden-Harris w imieniu narodu amerykańskiego”.

Przepowiedział, że będzie „potężnym głosem przemawiającym w imieniu mnie i tego rządu”.

Ostatnim dniem pełnienia przez Psaki funkcji rzecznika będzie 13 maja. Oczekuje się, że wyląduje na antenie MSNBC.

„Będę płakać” – powiedziała w czwartek pani Psaki, po czym odwróciła się do rzędu siedzeń, gdzie pani Jean-Pierre zwykle ogląda odprawę prasową i prosi ją, by podeszła do mównicy.

Po stwierdzeniu, że jej następczynią będzie pierwsza czarnoskóra i otwarcie homoseksualista, która będzie pełniła funkcję sekretarza prasowego, pani Psaki powiedziała, że ​​Jean-Pierre „udzieli głosu tak wielu”.

44-letnia Jean-Pierre stanie przed wyzwaniem przekazania przesłania rządu przed wyborami w połowie kadencji, które, jak się oczekuje, będą stanowić poważne wyzwanie dla Demokratów. Zespół pana Bidena przyznał, że urzędnicy rządowi mieli trudności z przemierzaniem kraju i przemawianiem do opinii publicznej podczas pandemii, a sam prezydent powiedział, że powinien więcej podróżować i rozmawiać z wyborcami o swoich priorytetach.

Pan Biden ostatnio dodał do swojego zespołu więcej weteranów komunikacji. Ian Sams, który był rzecznikiem Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej, dołączył do personelu Białego Domu jako rzecznik Biura Radcy. oraz Anita Dunczołowy doradca Bidena podczas jego kampanii i na początku jego prezydentury, opuści polityczną firmę konsultingową SKDK i ponownie dołączy do rządu jako starszy doradca Bidena.

Pani Jean-Pierre wielokrotnie zajmowała mównicę w sali odpraw Białego Domu; W maju ubiegłego roku stała się pierwszą od dziesięcioleci czarnoskórą kobietą, która przemawiała do dziennikarzy w sali odpraw w imieniu prezydenta. Jej częstsze formalne kontakty z mediami miały miejsce na pokładzie Air Force One, gdzie często udzielała informacji informacyjnych podczas podróży pana Bidena.

Jednak członkowie zespołu prasowego Białego Domu ani dziennikarze, którzy uczestniczyli w czwartkowej konferencji prasowej, podczas której odbywały się uroczystości związane z reprezentacją, a także kwestie dzielące kraj, nie stracili poczucia, że ​​dzieje się historia. Odprawa przeplatała się z emocjonalnymi hołdami, prezentacją skonfiskowanych rosyjskich jachtów, inspirującymi wiadomościami i głośnymi pytaniami o stanowisko pana Bidena w sprawie aborcji.

Zapytany o historyczny charakter jej awansu, pani Jean-Pierre odpowiedziała: „Nie umknęło to mojej uwadze”.

„Rozumiem, jak ważne jest to dla tak wielu ludzi, tak wielu różnych społeczności” – powiedziała. „To, że stoję na ich ramionach i byłem przez całą moją karierę”.

Pani Jean-Pierre powiedziała, że ​​uważa, że ​​dla małych czarnoskórych dzieci ważne jest, aby widziały kogoś podobnego do nich za mównicą prezydenta.

„Podążaj za swoją pasją, podążaj za tym, w co wierzysz i po prostu skup się na tym” – powiedziała.

Według urzędnika Białego Domu, pan Biden wezwał panią Jean-Pierre do Gabinetu Owalnego w czwartek po południu, aby oficjalnie zaproponować jej pracę. Ekipa prasowa świętowała ciepłym szampanem w styropianowych kubkach z pieczęcią prezydenta – powiedział urzędnik.

Przed zejściem z podium pani Jean-Pierre została zapytana, czy kiedykolwiek wątpiła, że ​​jako czarna kobieta mogłaby osiągnąć stanowisko sekretarza prasowego.

– Nie, wcale – powiedziała. „Po prostu ciężko nad tym pracowałem. Ale rozumiem, jakie to trudne. Ja robię.”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *