Connect with us

Świat

Kandydatka na prezydenta Argentyny Milei udaje się do opery – co spotyka się zarówno z szyderstwami, jak i wiwatami

Published

on

Kandydatka na prezydenta Argentyny Milei udaje się do opery – co spotyka się zarówno z szyderstwami, jak i wiwatami

BUENOS AIRES, Argentyna (AP) – Zarówno kpiny, jak i wiwaty dla prawicowego kandydata na prezydenta Argentyny zabrzmiały z akustyczną perfekcją w legendarnym teatrze Colón w tym kraju, podkreślając polaryzację kraju w przededniu niedzielnej drugiej tury wyborów.

Publiczność zebrała się w piątkowy wieczór w wiodącej operze Ameryki Łacińskiej, słynącej na całym świecie ze swojej akustyki, aby obejrzeć przedstawienie „Madama Butterfly” – ale Javiera Milei wkrótce stało się głównym wydarzeniem. Kiedy siedział obok swojej dziewczyny w pierwszym rzędzie loży, grupa zaczęła go obrażać.

„Milei, śmieciu, jesteście dyktaturą!” W mediach społecznościowych można usłyszeć część uczestników w filmach obraźliwych wobec kandydata. Zbagatelizował krwawe rządy wojskowe w Argentynie w latach 1976–1983, twierdząc, że liczba ofiar śmiertelnych jest wysoka poniżej tego, co od dawna twierdziły organizacje praw człowiekapod inne kontrowersyjne stanowiska.

Niektóre filmy w mediach społecznościowych pokazywały także muzyków orkiestry grających „Marsz peronistyczny” – hymn orkiestry partia polityczna Ministra Gospodarki Sergio Massa – Mileis Przeciwnicy w drugiej turze wyborów.

Filmy, które Milei ponownie opublikowała na X, dawniej Twitterze, pokazują, jak inni goście ponad stuletniego teatru oklaskiwali go i prosili o zdjęcia.

„Nigdy wcześniej nie widziałem takiego Colóna” – powiedział w późniejszym wywiadzie telewizyjnym dziennikarz Luis Novaresio, który był w teatrze. Novaresio odrzucił wcześniejsze doniesienia jakoby Milei został poproszony o opuszczenie teatru, twierdząc, że pozostał do końca trzyaktowej opery Giacomo Pucciniego.

Milei, otwarta wielbicielka byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, ostro skrytykowała to, co przedstawia jako skorumpowaną klasę polityczną. Proponuje zmniejszenie wielkości państwa i ograniczenie inflacji, która pod przywództwem Massy wzrosła do trzycyfrowej.

Wywołał żarliwy sprzeciw kilku grup społecznych, a wiele z nich określiło go mianem zagrożenia dla demokracji, a Massa ostrzegł wyborców, że wybór Milei będzie oznaczać koniec publicznej edukacji, opieki zdrowotnej, dotacji konsumenckich i programów socjalnych. Milei temu zaprzeczyła.

READ  Putin nakazuje wzmożone polowanie na „zdrajców, szpiegów, sabotażystów”

W piątek rano na obydwu kandydatów nałożono embargo, co oznacza, że ​​nie będą mogli ponownie prowadzić kampanii przed niedzielnym głosowaniem. Niezależnie od tego, czy był to sprytny, przebiegły czy przypadkowy występ Milei w teatrze Colón, zwrócił on uwagę na dużą scenę przed tłumem, z którego wielu opublikowało filmy w mediach społecznościowych.

„Co za piękna praca, Madama Butterfly” – Milei napisała wczesnym rankiem w sobotę na X, po czym umieściła litery „XD”, które oznaczają śmiech.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *