Connect with us

Świat

Kanał Sueski się otworzy, ale żegluga będzie ryczeć miesiącami

Published

on

Mostek tankowca Navig8 Aronaldo wybuchł radością po tym, jak kapitan Malik Naushad nakazał swojej załodze przygotowanie się do zważenia kotwicy o północy we wtorek i rozpoczęcia rejsu z Kanału Sueskiego Utknęli na sześć dni od uziemienia Ever Given.

W niemieckich biurach Jana Helda, którego rodzinna firma ma trzy różne statki, które utknęły w Suezie, nastrój nie był taki szczęśliwy. Kiedy Held zobaczył transmisję na żywo z banku o przeprowadzce Ever Given, wiedział, że odkorkowanie największego zatorów w globalnej żegludze w ostatnich latach może zająć dużo czasu, aby go oczyścić, i zaczął go szukać.

„W żegludze można zobaczyć wiele dziwacznych rzeczy” – powiedział Held, były kapitan statku i współwłaściciel firmy Held Bereederungs GmbH & Co KG z siedzibą w mieście Haren w północnych Niemczech. „Ale wiedząc, że to będzie miało wpływ na cały świat”.

Statki ponownie przepłynęły przez Kanał Sueski późnym wtorek, dzień po tym, jak inżynierowie uwolnili Ever Given, 1300-metrowy kontenerowiec i otworzyli drogę wodną dla ruchu na całym świecie. Osama Rabie, przewodniczący Urzędu Kanału Sueskiego, który obsługuje 120-milowy szlak żeglugowy, powiedział na konferencji prasowej, że od czasu ponownego otwarcia trasy w poniedziałek 113 statków przepłynęło w obu kierunkach, a kolejne 95 ma przejść wieczorem. około 50 typowych dziennych fragmentów.

Egipscy urzędnicy twierdzą, że korek uliczny zostanie usunięty za trzy do czterech dni. Kierownictwo spedycji twierdzi, że potrwa to o kilka dni dłużej. Według Leth Agencies, dostawcy usług morskich w Suezie, 352 statki nadal czekają na tranzyt.

READ  Przeciwnicy zamachu stanu w Myanmarze tworzą rząd jedności dążący do „demokracji federalnej”.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *