Connect with us

Świat

Kanadyjski sędzia nie zezwoli dyrektorowi finansowemu Huawei na wykorzystanie dokumentów HSBC w sprawie o ekstradycję w USA

Published

on

VANCOUVER, 9 lipca (Reuters) – Kanadyjski sędzia odrzucił wniosek dyrektora finansowego Huawei Meng Wanzhou o dodanie mnóstwa dokumentów, które jej zespół prawny otrzymał od HSBC jako dowód jej sprawy o ekstradycję w USA, powiedział w piątek sędzia.

Meng, lat 49, stoi w obliczu ekstradycji z Kanady do Stanów Zjednoczonych za rzekome wprowadzenie w błąd HSBC na temat działalności Huawei w Iranie w związku z oszustwami bankowymi, co może doprowadzić bank do złamania amerykańskich sankcji. Od pierwszego aresztowania w grudniu 2018 r. przebywa w areszcie domowym w Vancouver.

Jej zespół prawny otrzymał ponad 300 stron wewnętrznych dokumentów z HSBC za pośrednictwem sądu w Hongkongu, które zdaniem obrony powinny zostać przedstawione jako dowód, ponieważ obaliłyby podstawę roszczenia Stanów Zjednoczonych o ekstradycję. Kontynuuj czytanie

Wiceprzewodnicząca sędzia Heather Holmes, która nadzorowała sprawę przed Sądem Najwyższym Kolumbii Brytyjskiej od początku jej powstania, nie zgodziła się z tym. Twoje powody zostaną opublikowane na piśmie za około dziesięć dni, powiedział Holmes.

„Szanujemy orzeczenie sądu, ale żałujemy tego wyniku” – powiedział Huawei Kanada w oświadczeniu wydanym po orzeczeniu, podkreślając, że z dokumentów wynika, iż HSBC wiedział o kontaktach biznesowych Huawei w Iranie, co dowodzi, że reprezentacja USA w sprawie „ oczywiście niewiarygodne”.

Rząd kanadyjski nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

Meng ma stawić się w sądzie na początku sierpnia. Jej przesłuchania ekstradycyjne mają się zakończyć do końca miesiąca.

Reportaż z Moiry Warburton w Vancouver; Adaptacja Diane Craft

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Negocjacje w sprawie Brexitu. Johnson i von der Leyen: Obecnie nie ma żadnych warunków umownych
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *