Connect with us

Świat

Kanadyjski lekarz rodzi „cudowne” dziecko podczas lotu do Ugandy

Published

on

Samolot załadowany pasażerami na nocnym locie z Kataru do Ugandy podobno wybuchł aplauzem po tym, jak kanadyjski lekarz przywiózł na pokład „cudowne” dziecko.

dr Aisha Khatib, profesor Uniwersytetu w Toronto, wkroczyła do akcji, odpowiadając na pilne wezwanie lekarza przez interkom Qatar Airways.

„Widzę tłum zgromadzony wokół pacjenta” – powiedział Khatib powiedział BBC News. „Kiedy podszedłem bliżej, widzę tę kobietę leżącą na siedzeniu z głową do przejścia i stopami do okna. I dziecko wyszło!”

Khatibowi pomogło dwóch innych pasażerów – pielęgniarka onkologiczna i pediatra z organizacji non-profit Lekarze bez Granic.

„Spojrzałem na dziecko i było stabilne, spojrzałem na matkę i nic jej nie było” – powiedział Khatib.

„Więc pomyślałem:„ Gratulacje, to dziewczyna ”. Potem cały samolot zaczął klaskać, wiwatować i mówić: „O tak, jestem w samolocie i wszyscy na to patrzą”.

po dr Aisha Khatib urodziła dziecko, cały samolot wybuchł aplauzem.
AishaKhatib/Twitter
poziom
Matka dziecka nazwała dziecko imieniem Khatiba.
AishaKhatib/Twitter

Dziecko płakało „głośno”, powiedziała później pozować ze zdjęciami noworodka na swoim Twitterze. Poród miał miejsce 5 grudnia, ale Khatib opublikowała zdjęcia tylko w tym tygodniu, ponieważ powiedziała, że ​​jest zbyt zajęta leczeniem pacjentów z COVID w Toronto. Powiedziała, że ​​została wezwana do kanadyjskiego miasta z Entebbe, gdzie planowała szkolić pracowników medycznych.

Matka, pracownica migrująca, która wraca do domu do Ugandy z Arabii Saudyjskiej, by urodzić swoje pierwsze dziecko, nazwała swoją córkę imieniem Khatiba. Lekarz podarował matce złoty naszyjnik, który nosiła, z napisem „Aisha” po arabsku.

„Pomyślałam, że jej to dam, a ona będzie miała małe przypomnienie o lekarzu, który zabrał ją na 35 000 stóp, kiedy przelatywała nad Nilem” – powiedziała.

READ  Jeśli zostanie przyjęty projekt, który zawiera mechanizm warunkowości i praworządności w budżecie UE, uczynimy UE Związkiem Radzieckim
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.