Connect with us

Świat

Kanada złagodzi wymogi dotyczące podróży, gdy liczba przypadków COVID spada

Published

on

Pasażer podróżujący do Stanów Zjednoczonych przechodzi przez Terminal 3 na lotnisku Toronto Pearson na kilka dni przed wejściem w życie nowych protokołów testowania na koronawirusa (COVID-19) w celu wjazdu do Stanów Zjednoczonych w Toronto, Ontario, Kanada, 3 grudnia 2021 r. REUTERS/Chris Helgren

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

OTTAWA, 15 lutego (Reuters) – Kanada ułatwi wjazd dla w pełni zaszczepionych międzynarodowych podróżnych od 28 lutego, gdy spadnie liczba przypadków COVID-19, i umożliwi szybki test antygenowy dla podróżnych zamiast testu molekularnego, poinformowali we wtorek urzędnicy.

Nowe środki, które obejmują losowe testy dla zaszczepionych podróżnych wjeżdżających do Kanady, zostały ogłoszone przez ministrów rządu federalnego na konferencji informacyjnej. Kanada zrezygnuje również z wymagań dotyczących testów na koronawirusa dla w pełni zaszczepionych Kanadyjczyków odbywających krótkie podróże – krótsze niż 72 godziny – za granicę, powiedział minister zdrowia Jean-Yves Duclos.

„Te zmiany są możliwe nie tylko dlatego, że przekroczyliśmy szczyt Omicron, ale dlatego, że Kanadyjczycy w całym kraju słuchali nauki i ekspertów” – powiedział Duclos dziennikarzom.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Według Departamentu Zdrowia około 80% Kanadyjczyków jest w pełni zaszczepionych, a ponad 40% przyjęło również dawkę przypominającą.

Globalne doradztwo turystyczne dla Kanadyjczyków również się zmienia. Kiedyś rząd zalecał podróżowanie, które nie jest niezbędne, a teraz prosi obywateli o podjęcie środków ostrożności.

„Podczas gdy dzisiejsze ogłoszenie przybliża nas o krok do celu naszej branży, wymagając szybkiego testowania antygenu przed wyjazdem, rząd przegapił okazję do dostosowania się do innych międzynarodowych jurysdykcji, które nałożyły wymagania dotyczące testowania przed wyjazdem dla w pełni zaszczepionych osób podróżujących.” Kanadyjska Grupa Przemysłu Okrągłego Stołu ds. Podróży i Turystyki powiedziała w oświadczeniu.

READ  Republikanie przedstawiają ustawę o bezpieczeństwie narodowym jako ostatni element pakietu pomocowego dla Ukrainy

Suzanne Acton-Gervais, Tymczasowa Przewodnicząca Narodowej Rady Linii Lotniczych Kanady, powiedziała: „Dzisiejsze ogłoszenie przez rząd federalny jest krokiem naprzód, zarówno dla podróżnych, naszej branży, jak i gospodarki Kanady, która zależy od handlu i turystyki”.

Kilka prowincji, w tym Alberta, Saskatchewan, Quebec i w poniedziałek Ontario, najbardziej zaludniona prowincja Kanady, ogłosiło złagodzenie ograniczeń nałożonych podczas pandemii w miarę spadku liczby zakażeń koronawirusem.

Ontario powiedziało, że przyspieszy swój plan zniesienia wymagań dotyczących rejestrowania szczepień i zniesie ograniczenia wydajności związane z pandemią dla wielu firm, podczas gdy zachodnia prowincja Alberta zrezygnowała z wymogu masek dla dzieci w wieku szkolnym. Kontynuuj czytanie

Protestujący od tygodni zablokowali przejścia graniczne i sparaliżowali centralną Ottawę, wzywając rządy do zniesienia ograniczeń pandemicznych. Czytaj więcej Ministrowie prowincji odrzucili złagodzenie ograniczeń, aby je złagodzić, twierdząc zamiast tego, że limity nie są już potrzebne do powstrzymania COVID-19.

(Ta historia została powtórzona w celu wyjaśnienia sformułowania w drugim akapicie i wyjaśnienia, że ​​obowiązkowe testy są zastępowane testami losowymi.)

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Reportaż Steve’a Scherera w Ottawie, Ismaila Shakila w Bengaluru i Allison Lampert w Montrealu; Adaptacja Granta McCoola i Jane Merriman

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *