Connect with us

Świat

Kamala Harris przerywa milczenie po klęsce Afganistanu, kiedy premier Singapuru przyznaje, że wycofanie się poszło „niewłaściwie”

Published

on

Wiceprezydent Kamala Harris wreszcie mówił publicznie o tym, co się działo w Afganistan kiedy Amerykanie i Afgańczycy próbują opuścić kraj z powodu szybkiego przejęcia władzy przez talibów, ale odmówili rozważenia decyzji rządu USA, które doprowadziły do ​​obecnej sytuacji.

Podczas występu u boku premiera Singapuru Lee Hsien Loonga obaj przywódcy zostali zapytani o proces wycofania i ewakuacji USA, a Harris zapytał, co ich zdaniem poszło nie tak.

LA TIMES KAMALA HARRIS „POSIADA” POLITYKĘ AFGANISTANU PO WSKAZANIU SWOJEJ ROLI W DECYZJI O REZYGNACJI

„Rozumiem i doceniam, dlaczego zadałeś to pytanie. I myślę, że będzie mnóstwo czasu na analizę tego, co i co wydarzyło się w związku z wycofaniem się z Afganistanu” – powiedział wiceprezydent. „Ale na razie skupiamy się wyłącznie na ewakuacji obywateli amerykańskich, Afgańczyków, którzy z nami pracowali, oraz bezbronnych Afgańczyków, w tym kobiet i dzieci”.

Harris dodał, że „Mamy odpowiedzialność i głęboki obowiązek zapewnienia, że ​​ludzie, którzy nam pomogli, są bezpieczni”.

Wiceprezydent USA Kamala Harris weźmie udział we wspólnej konferencji prasowej z premierem Singapuru Lee Hsien Loongiem w Singapurze w poniedziałek 23 sierpnia 2021 r. (Evelyn Hockstein / Zdjęcie basenu przez AP)
(Evelyn Hockstein / zdjęcie basenu przez AP)

Wiceprezes nadal chwalił Prezydent Biden za okazanie „wielkich emocji w wyrażaniu smutku z powodu niektórych obrazów, które widzieliśmy”, ale powtarzając, że Stany Zjednoczone „w żaden sposób nie mogą oderwać uwagi od naszego głównego zadania, jakim jest ewakuacja ludzi z tego regionu, którzy na to zasługują”. do ewakuacji.”

BIDEN WZYWA TALIBAN DO ZAPEWNIENIA „DOBROSTANU” AFGAŃSKICH

Harris została później ponownie zapytana o wycofanie się z Afganistanu, a konkretnie o to, czy zgadza się z podjętymi decyzjami, nawet jeśli wyniki nie zgadzają się z planowanymi. Wiceprezydent powiedział, że „będzie i powinna być solidna analiza tego, co się stało”, ale powtórzył, że „na razie musimy wyraźnie skupić się na ewakuacji obywateli amerykańskich”.

READ  Brytyjscy weterani LGBT, którzy zostali pozbawieni medali, mogą je odzyskać

Zapytany o wiarygodność Ameryki w obliczu bieżących wydarzeń, Lee powiedział, że kolejne kroki będą miały kluczowe znaczenie dla przyszłego postrzegania Stanów Zjednoczonych.

„To, co wpłynie na postrzeganie determinacji i zaangażowania USA w regionie, będzie to, co USA zrobią w przyszłości: jak zmienią swoją pozycję w regionie, w jaki sposób wykorzystają szeroką gamę przyjaciół i partnerów oraz sojuszników w regionie, w tym i jak iść dalej ”. walki z terroryzmem” – powiedział Lee.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

„Kraje dokonują obliczeń i zajmują pozycje, a od czasu do czasu muszą przeliczać i dostosowywać swoje pozycje” kontynuował Lee. „Czasami idzie gładko, czasami pojawiają się czkawki.

Lee omówił również wcześniejsze zaangażowanie Singapuru w Afganistanie, zauważając, że siły zbrojne Singapuru pomagały międzynarodowym siłom zbrojnym w Afganistanie, a Singapur wysłał również zespoły, które miały pomóc w odbudowie. Wracając do teraźniejszości, Lee powiedział, że rozumie powody Bidena do wycofania się i zaproponował, że użyje wielozadaniowego tankowca i transportera Airbus 330 należących do Singapurskich Sił Powietrznych do transportu lotniczego przez tych, którzy nadal tam są.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *