Connect with us

Świat

Kalifornia płonie. Niebo zmieniło kolor na pomarańczowy. Tysiące ewakuowanych na świecie donosi o zgonach

Published

on

Strażacy walczą z dużymi pożarami, które rozprzestrzeniają się na znaczną część Kalifornii i sąsiedniego stanu Oregon. Od wtorku nakazano ewakuację z domów około 80 000 osób. Niektórzy mieli tylko kilka minut na ucieczkę. „”To było jak przejście przez piekło„Ludzie mówili. Trzy więzienia zostały ewakuowane we wtorek wieczorem. Kilka osób zginęło, w tym 1-letnie dziecko i 12-letni chłopiec z babcią, według Sky News. Jeśli strażakom uda się opanować jeden z pożarów, inne części świata wybuchną Podaj nowe. ” .

Niebo nad Zatoką San Francisco zabarwiło się miejscami na pomarańczowo i czerwono z powodu gęstego dymu. – Mieszkam w Północnej Kalifornii od 1978 roku. Nigdy wcześniej nie widziałem takiego nieba. O północy zamiast czarnego nieba jest ciemnoczerwone, powiedział CNN badacz klimatu Peter Gleick.

Praca strażaków jest utrudniona przez wiatr

Gubernator Oregonu Kate Brown poinformowała, że ​​setki domów zostały zniszczone. W rozmowie z dziennikarzami powiedziała, że ​​to może być pożar, który spowodowałby najwięcej ofiar śmiertelnych i zniszczenia mienia. Nazywała to „bezprecedensowym”.

Silne wiatry wywołały pożary w stanach Waszyngton i Oregon, które ze względu na chłodny i wilgotny klimat rzadko zdarzają się tak duże pożary. Upał utrudnia również gaszenie pożarów.

Obejrzyj wideo
Tragiczne pożary w Australii. Strażacy pokazują „Jedź przez piekło”

READ  Mężczyzna z protezą nogi zapytał, dlaczego zaparkował w miejscu upośledzenia
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.