Connect with us

Najważniejsze wiadomości

„Kaczyński z Orbanem wygląda jak gang Olsena przed nieudanym napadem na bank”. Komentarze po spotkaniu

Published

on

premier język węgierski Przyleciał do Warszawy we wtorek 8 grudnia, a głównym tematem spotkania z polskimi politykami z obozu władzy było weto w sprawie budżetu. Unia Europejska. Viktor Orban spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim i wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim. Partnerzy koalicyjni brali później udział w rozmowach Prawo i Sprawiedliwość: Jarosław Gowin Prezes i Przewodniczący Porozumienia Solidarność Polska Zbigniew Ziobro. Na zdjęciu Viktora Orbana największą uwagę zwraca prezes PiS, którego maska ​​nie tylko zakrywa usta i nos, ale także częściowo zasłania oczy.

Obejrzyj wideo
Fundusz naprawczy nie dla Polski? „Za 10 lat wygeneruje 625 miliardów dodatkowego PKB”

Borys Budka: Kaczyński skłonił premiera kraju do mówienia o premierze Węgier, a nie o polskiej polityce

Leader PO Borys Budkaponownie zaapelował o spotkanie z premierem Viktorem Orbanem Mateusz Morawieckizaakceptować umowę budżetową. – Chciałbym prosić pana premiera, aby nie udawał, że przestaje napinać mięśnie, których nie ma, tylko zaakceptował porozumienie europejskie dla Polski – powiedział.

Zdaniem szefa Platformy Obywatelskiej losy Polski pozostają „w rękach” węgierskiego premiera i to jest wina Jarosław Kaczyński. – Dziś Kaczyński doprowadził do tego, że premier polskiego rządu tu w Polsce nie mówi o polityce zagranicznej, polityce europejskiej, ale że premier Węgier przychodzi poinstruować liderów poszczególnych partii Zjednoczone prawo. To wielka szkoda – dodał Borys Budka na konferencji prasowej w Sejmie.

Robert Biedroń: Mam wrażenie, że politycy PiS siedzą na osiołku w kaloszach i włamują się widłami do wiatraków

O spotkaniu Viktora Orbana z premierem Morawieckim i wicepremierem Kaczyńskim wspomniał m.in. poseł z Lewicy. Robert Biedroń. W TVN24 polityk porównał ich do „kryminalnych przegranych” znanych z wielu duńskich filmów.

– Te częste wizyty Morawieckiego, Orbana, Kaczyńskiego i te spotkania to sygnał, że ziemia płonie pod ich stopami, a Kaczyński i Orban wyglądają jak gang Olsena przed nieudanym skokiem z ławeczki. Nie udało im się wskoczyć do unijnej kasy bez powiązania ich z rządami prawa (…). Mam wrażenie, że politycy PiS Siedzą na osiołku w gumowych butach i widłami poruszają się pod wiatrakami. Polska powinna mocno negocjować w zespole krajów, które nas wspierają, a wspiera nas tylko Orban – powiedział Robert Biedroń.

READ  Godziny dla seniorów - jakie interesy, jakie godziny, kiedy obowiązują, ile trzeba mieć lat

Politycy komentują zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego w masce. „Reverse potraktował wyjście twarzą”

Oficjalne zdjęcie zostało skomentowane przez użytkowników portali społecznościowych, w tym polityków. Beata Maciejewska od lewej nazwała Jarosława Kaczyńskiego “mężczyzną w masce”. – Wicepremier Kaczyński dosłownie potraktował odchodzenie z twarzą w drugą stronę – dodał Tomasz Siemoniak.

Agnieszka Pomaska ​​z Koalicji Obywatelskiej również odniosła się do zdjęcia podczas swojego wystąpienia Sejm. – Niestety, polityka europejska rządu wygląda dziś tak, jak premier Kaczyński na wczorajszym spotkaniu z premierem Orbanem. Z maską na oczach. A dziś chcemy głośno krzyczeć z otwartymi oczami: nie za weta, tak dla UE – powiedział polityk.

Budżet UE. Orban opublikował zdjęcie. “Dlaczego robisz to J. Kaczyńskiemu?”

Polska i Węgry grożą zawetowaniem budżetu UE. Nieoficjalnie mówi się o „przedwstępnej umowie”

Polska i Węgry chcą zawetować budżet Unii Europejskiej i fundusz odbudowy, by walczyć z kryzysem gospodarczym dotkniętym epidemią koronawirusa. Jednak wydatkowanie środków unijnych odbywa się w oparciu o praworządność, na którą zgodziło się 25 krajów UE oprócz Polski i Węgier.

Następny szczyt Rady Europejskiej rozpocznie się w czwartek 10 grudnia, kiedy wznowione zostaną negocjacje budżetowe. Według wiedzy RMF FM, wstępny kompromis budżetowy został prawie osiągnięty. Oznaczałoby to, że treść rozporządzenia, które wiąże wydatkowanie środków unijnych z przestrzeganiem praworządności, pozostaje niezmieniona – ale w dokumencie należy uwzględnić „dyrektywy wielopoziomowe”. Wstępna aprobata takiego rozwiązania powinna być też nieoficjalnie wyrażona przez rządy Polski i Węgier.

Czy Polska zawetuje budżet UE?RMF FM: Wstępny kompromis w sprawie budżetu UE został osiągnięty

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *