Connect with us

Nauka

Kabina przenośna Wiercinski Studio

Published

on

W ogrodzie osiedlowym w pobliżu Parku Szelagowskiego w Poznaniu, architekt Wiercinski Studio, Adam Wierciński, zainstalował dom kontenerowy w ciągu jednego dnia. Kabina przenośna, jak to trafnie nazwano, składa się z dwóch prefabrykatów, które zostały przetransportowane na miejsce, w którym Wierciński wykończył wnętrza. Następnie przekazał dom właścicielom, parze artystów, którzy mieszkali w nim od roku.

Projekt jest dobrze ocieplony – „Bardzo komfortowo, nawet zimą” – potwierdzają właściciele – a wnętrze wyłożone jest sklejką brzozową, co daje wrażenie ciepła. Choć dom ma skromne 580 stóp kwadratowych, w środku znajduje się salon i aneks kuchenny, miejsce do pracy, sypialnia i łazienka z wanną. Aby przestrzeń była bardziej przestronna, Wierciński wymienił drzwi kontenera na okno sięgające od podłogi do sufitu i szklane drzwi. Dalej znajduje się duży taras, który jest otoczony drzewami i paprociami i wychodzi na pobliską rzekę.

Elewacje zewnętrzne, wykonane z grubej blachy trapezowej, pomalowane są na delikatną zieleń, ale zostały pozostawione bez ozdób, aby zachować estetykę fabrycznego projektu. Wierciński wykonał również zewnętrzne stalowe schody i giętą balustradę na taras, a także ławkę, stół i krzesła.

„Wielką zaletą tego obiektu jest jego mobilność” – mówi architekt. „W tym przypadku dom nie jest związany z konkretną lokalizacją. Jeśli właściciele zdecydują się na przeprowadzkę, dom może iść razem z nimi”.

READ  Mass Effect Legendary Edition pojawił się na krótko z plakietką Xbox Game Pass w Polsce • Eurogamer.net
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.