Connect with us

Zabawa

Jordan Peele wymienia 9 swoich ulubionych horrorów

Published

on

Nie pasowałem do pudełek, które świat kazał mi dopasować.”- Jordan Peele

Chociaż amerykański komik i reżyser Jordan Peele zyskał rozgłos dzięki komiksowi Key & Peel Tam, gdzie pracował z Keegan-Michaelem Keyem, ostatnio narobił trochę hałasu przy pracy z gatunku horroru. Jego debiut reżyserski w 2017 roku Wychodzić przyniosło mu szerokie uznanie, w tym Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny oraz nominacje do najlepszego filmu i najlepszego reżysera.

Dążył do bezprecedensowego sukcesu Wychodzić zatytułowany innym horrorem w 2019 roku Nas. W filmie Lupita Nyong’o zagrała młodą kobietę, której rodzinę zaatakowały straszne sobowtóry. Wychodzić ale apoteoza aspirującej kariery filmowej Peele wciąż pozostaje Nas był także sukcesem krytycznym i komercyjnym, który – podobnie jak jego debiutancki Oscar – przyniósł sprzedaż kasową na poziomie 255 milionów dolarów.

Podczas wejścia w fazę produkcji NasPeele chciał, aby Lupita Nyong’o przeprowadziła więcej badań na temat gatunku, aby lepiej zrozumieć jej wymagającą rolę. Przygotował listę dziewięciu horrorów, które mogła obejrzeć jako „zadanie domowe”, aby upewnić się, że jest gotowa do projektu. Filmy te zainspirowały również pracę Peele’a i wpłynęły na sposób, w jaki nauczył się opowiadać historie jako filmowiec.

Filmy Peele’a przyniosły mu porównania z niektórymi z największych reżyserów, którzy kiedykolwiek ukształtowali ten gatunek, w tym Alfredem Hitchcockiem. Peele nie podobało się jednak szczególnie to porównanie. Powiedział: “On jest rodzajem horroru.” Peele kontynuował: „Oczywiście uwielbiam być porównywany na poziomie artystycznym do człowieka, który mnie wychował Psychola, ptaki, tylna szyba, zawroty głowy… On jest największy. “

Zobacz poniżej niektóre z najpopularniejszych horrorów Jordana Peele:

9 ulubionych horrorów Jordana Peele’a:

  • Znowu martwy (Kenneth Branagh – 1991)
  • Blask (Stanley Kubrick – 1980)
  • Babadook (Jennifer Kent – 2014)
  • Wynika (David Robert Mitchell – 2014)
  • Historia dwóch sióstr (Kim Jee-woon – 2003)
  • Ptaki (Alfred Hitchcock – 1963)
  • Zabawne gry (Michael Haneke – 1997)
  • męczennik (Pascal Laugier – 2008)
  • Wpuść tę właściwą (Thomas Alfredson – 2008)
READ  Joanna Przetakiewicz szczerze mówiąc o stylu Agaty Dudy. Minus za kaptur plus ... [PLOTEK EXCLUSIVE]

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *