Connect with us

Gospodarka

Jest przełom. Brytyjskie testy szczepionek mogą być

Published

on

Próby szczepionki Covid-19, opracowanej przez naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego i firmę farmaceutyczną AstraZeneca i zawieszonej w tym tygodniu z powodu możliwych skutków ubocznych, mogą zostać wznowione, poinformowano wczoraj.

AstraZeneca ogłosiła we wtorek, że testy są przeprowadzane do czasu ustalenia, czy zgłaszany efekt uboczny był związany ze szczepionką.

Ani AstraZeneca, ani Oxford University nie ujawniły informacji o chorobie pacjenta ze względu na poufność, ale New York Times doniósł, że u brytyjskiego ochotnika, który wykonał test, zdiagnozowano poprzeczne zapalenie rdzenia kręgowego, zespół zapalny, który powoduje Rdzeń kręgowy i rdzeń kręgowy mogą być spowodowane infekcjami wirusowymi.

Wczoraj AstraZeneca i Oxford University ogłosiły, że zarówno Niezależny Komitet ds. Bezpieczeństwa, jak i brytyjski Urząd Regulacji Leków i Produktów Zdrowotnych (MHRA) uważają, że testowanie szczepionki może zostać wznowione.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała w środę projekt szczepionek AstraZeneca za jeden z najbardziej obiecujących na świecie, spośród 35, które zostały już przetestowane na ludziach.

Według prezesa Pascala Soriota w czwartek, szczepionka może być gotowa jeszcze w tym lub na początku przyszłego roku, w zależności od wznowienia testów.

PAP / Agata C.

READ  Polska przesyła zaktualizowany krajowy plan naprawy do Brukseli - pierwsze wiadomości
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *