Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Jeśli PiS chce, żeby Bodnar zabrał głos, niech to zrobią

Published

on

Podobnie jak w PSL, otrzymałeś informację, że prof. Piotr Wawrzyk zostałby Rzecznikiem Praw Obywatelskich?

Marek Sawicki: Pomysł jest naprawdę świetny! Kolejni absolwenci Polskiego Stronnictwa Ludowego w służbie Prawa i Sprawiedliwości są sponsorowani przez PiS. Widać, że PiS lubi promować zdrajców, bo Piotr Wawrzyk zdradził PSL. Można więc założyć, że zdradzi Polskę jako rzecznik – będzie działał w interesie PiS. Dlatego senatorowie PSL nie poprą tej kandydatury.

Jednak ostatecznie wybór Rzecznika Praw Obywatelskich musi zostać dokonany. A arytmetyka udowadnia, że ​​jest to możliwe dzięki głosom PiS i PSL. Powstaje więc pytanie, czy Wasi senatorowie prof. Piotr Wawrzyk, czy można poprzeć innego kandydata wskazanego przez PiS? Czy możesz sam wskazać kandydata?

Oczywiście rozmawiamy z PiS i jesteśmy otwarci, ale jeśli PiS kontynuuje swój idiotyczny taniec, jeśli politycy PiS chcą, aby Adam Bodnar pozostał rzecznikiem praw obywatelskich, niech robią to, co robią. Mają większość i ruch należy do nich. Jesteśmy otwarci i chętnie służymy pomocą. Nie chcą tego zaakceptować, to trudne, nie będziemy tego zmuszać.

To kolejne pytanie dotyczące Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zaprezentowano nowe logo polskiej koalicji. Jaki jest sens i nowa wizja tej koalicji po rozejściu się ruchów PSL i Kukiz’15?

Nie ma nowej wizji. To ta sama polska koalicja, którą założyliśmy z Pawłem Kukizem. Problem w tym, że ani logo, ani programu nie można było uzgodnić z Pawłem Kukizem. A jednak przewodniczącym rady programowej był Paweł Kukiz. Teraz chcemy kontynuować ten projekt. Pamiętajmy, że polska koalicja to pomysł Polskiego Stronnictwa Ludowego, a nie Pawła Kukiza, od lutego 2019 roku, kiedy to przyjechali do nas członkowie Unii Europejskich Demokratów. Do projektu zaprosiliśmy Pawła, bardzo go to zainteresowało. Problem w tym, że zainteresowanie to trwało tylko do wyborów powszechnych. Po wyborach zainteresowanie to spadło. Ulice rozstały się z Kukizem. Obecnie kontynuujemy i rozwijamy projekt Polskiej Koalicji.

READ  Białoruś: Polacy zwolnieni z białoruskiego aresztowania. „To była tortura”

No dobra, czym jest Koalicja Polska i jaka powinna być, jeśli chodzi o program?

Jak powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz na środowej konferencji prasowej, jest to projekt koalicji centralnej chadecji skierowany przede wszystkim do ludzi pracy. Przedsiębiorcy z branży rolniczej i pozarolniczej. W sytuacji, gdy mamy ogromne możliwości rozwoju i ogromne pieniądze, zarówno w kraju, jak i za granicą, potrzebujemy przedsiębiorców i ich głosu w racjonalnie dobrych projektach. Zarządzaj tymi funduszami poprzez inwestycje. Konieczne jest uproszczenie inwestycji, skrócenie procesu inwestycyjnego, zapewnienie, że warunki prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce nie pogarszają się przez co najmniej 15 lat oraz uproszczenie prawa gospodarczego.

Przeczytaj także:
Znamy nazwisko kandydata PiS na Rzecznika Praw Obywatelskich

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *