Connect with us

Świat

Jeden zginął w Ramat Gan od ognia rakietowego w południe w środkowym Izraelu

Published

on

50-letni mężczyzna zginął w centrum Ramat Gan, kiedy Hamas wystrzelił zapory rakietowe na środkowy Izrael. Stało się to po tym, jak żołnierze artylerii obrony powietrznej zestrzelili ładunek wybuchowy uzbrojony w drona, według IDF, jednostka rzecznika dotarła do Izraela z Gazy. Kilka domów w Izraelu zostało trafionych bezpośrednio przez rakiety wystrzelone ze Strefy Gazy podczas nocnych salw w piątek i sobotę rano szóstego dnia walk między izraelskim wojskiem a Hamasem.

Według IDF około 200 rakiet zostało wystrzelonych ze Strefy Gazy między 19:00 w piątek a 7:00 w sobotę, z czego około 30 spadło w Strefie Gazy. Kolejne 100 pocisków zostało przechwyconych przez system obrony przeciwrakietowej Iron Dome.

Ponad 2000 pocisków wystrzelono z Enklawa kierowana przez Hamas ponieważ walki rozpoczęły się w poniedziałek.
Mieszkanie w wieżowcu w mieście Beer Szewa na południu zostało poważnie uszkodzone w wyniku salwy rakiet ze Strip w sobotę rano. Nikt nie został ranny, odkąd rodzina spała w schronie, kiedy rakiety uderzyły w miasto. Pociski wylądowały w Ramat Gan i Yavne w sobotę rano, a jeden pocisk uderzył w oborę w radzie regionalnej Eszkol, zabijając trzy krowy i powodując szkody.

Według rady miejskiej Beersheba kolejny pocisk uszkodził sieć energetyczną w południowej części Beer-Szeby w piątek po południu, kiedy był naprawiany. Awaria spowodowała, że ​​dziesiątki tysięcy ludzi w całym mieście zostało pozbawionych zasilania.

Samochód zapalił się w piątek po południu po bezpośrednim trafieniu pociskiem w rejon Beer-Szeby. Jedna osoba została lekko ranna i otrzymała pomoc lekarską na miejscu. Kolejny pocisk spadł w pobliżu Szkoły Technicznej Sił Powietrznych, która również znajduje się na południe od miasta.

W Aszdodzie, który z dnia na dzień był celem kilku zapór rakietowych, uderzono w szóste piętro wielopiętrowego apartamentowca i fabrykę w miejskim porcie.

READ  Urzędnicy lotniska Galapagos znaleźli 185 małych żółwi ukrytych w walizce

Domy w uniwersyteckim mieście Sderot zostały również poważnie uszkodzone, gdy w miasto wystrzelono rakiety. Kolejny pocisk uszkodził sklep.

W mieście Kiryat Gat dzwonił w czasie Pogrzeb 5-letniego Ido Avigailktóry zginął dwa dni temu, gdy pocisk uderzył bezpośrednio w jego dom w Sderot i wszedł do bezpiecznego pokoju, w którym szukali schronienia.

Od poniedziałku zabito dziesięciu cywilów i jednego żołnierza. Kolejne 564 osoby zostały ranne, w tym sześć poważnie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *